1.päev | Väljumine Tallinnast | neljapäev

Kogunemine Tallinna lennujaamas kl 12:50, 2 tundi enne väljalendu.
Lühike briifing.
Lend AY108 Tallinn - Helsingi 14:50 - 15:25
Lend AY051 Helsingi - Peking 18:20 - 06:55
Lendame FINNAIR'iga (lennukis pakutakse õhtu- ja hommikusööki).




2.päev | Saabumine Pekingisse

Hommikul saabume Pekingisse kl 06:55.

Vastuvõtt Pekingi lennujaamas. Transfeer hotelli Howard Johnson Paragon Hotel 4*.
Teel hotelli tutvustab giid päevaplaani. Hotellis lühike puhkepaus sirutamiseks ning värskendamiseks.

Hotellist sõidame bussiga ekskursioonile Keisrite Suvepalesse, mis asub 20 km kaugusel kesklinnast.
Suvepalee ehitus algas 1749 aastal järve laiendamise ja mäenõlvade täitmisega ning 3000 toaga palee valmis 1764 aastal. Nagu Hiina kultuurile omane on ka siinsetele aedadele ja paleedele antud romantilised nimed nagu Selgete Lainevirrete aed, Pikaealisuse mägi, Igavese Kevade Aed, Täielikku Erksuse Aed, Harmoonia Säilitamise Aed, Harmoonilise Huvi Aed, Õnneliku Pikaealisuse Palee. Suvepaleed on korduvalt lõhutud sõdade ja ülestõusude käigus. 1924.a sai Suvepaleest avalik park.

Lõuna kohalikus restoranis.

Õhtul vaba aeg.




3.päev | Peking

Hommikusöök hotellis.

Täna külastame Taevase Rahu väljakut, Keelatud Linna ja Taevatemplit.

Taevase Rahu Väljak on maailma suurim väljak ja siia mahub korraga miljon inimest.
Siin asub Mao Zedongi muuseum.

Peale jalutuskäiku ja tutvumist Taevase Rahu Väljaku vaatamisväärsustega sisenete giidi juhtimisel Keelatud Linna, mille nimi tuleneb sellest, et 500.a vältel, kui siin elasid ja valitsesid Mingi ja Qingi dünastia keisrid, oli lihtrahval sissepääs keelatud. Keelatud Linna pindala on 72 hektarit ja seda ehitati 14 aastat ning valmis 1420 aastal.
Suur nelinurksete punaste müüride ja kollaste katusekividega linnak oma 9999 tuhande ruumi, paljude templite ja pühakodadega, suurte väljakute ja grandioossete treppidega, paleede kullasära ning lummavate värvikombinatsioonidega väärib imetlust ja pakub naudingut arhitektuuri, värvide kooskõla, proportsioonide ja ilu poolest.

Lõunasöök kohalikus restoranis.

Pealelõunal Taevatempli külastus.
Taevatempel asub 267 hektarises müüriga ümbritsetud pargis ja algselt ehitati ta usutalituse läbiviimise paigaks keisrile, keda peeti Taeva Pojaks. Ülalt vaadates on tempel ümmargune ja asub nelinurksel alusel, mis sümboliseerib taevast (ümmargune) ja maad (nelinurkne). Ka pargi põhjapoolne müür on poolkaare kujuline (taevas) ja lõunapoolne nelinurkne (maa), seepärast oli peamine sissekäik parki läbi lõunavärava.

Majutus hotellis Holiday Inn Central Plaza, 4* (või sarnane).




4.päev | Peking

Hommikusöök hotellis.

Seejärel ekskursioon Hiina Müürile.
Üle 5000 km pikkuse müüri ehitamisest võttis osa üle miljoni inimese. Peale kaitse otstarbe kasutati müüri transportimaks inimesi ja sõjariistu ning tornid, mis asetsesid müüril olid kui majakad, kust saadeti signaale vaenlase ilmumisest või liikumisest suitsu abil. Nagu räägitakse, kasutati suitsu tegemisel huntide väljaheiteid. Hiina müüril ollakse 2 tundi. Igaüks saab võimaluse panna ennast proovile Hiina Müüril ronimises.

Lõunasöök kohalikus restoranis.

Pärastlõunal külastame Pekingist 50 km põhja pool asuvat Mingi dünastia keisrite hauakambreid.
Kuueteistkümnest Mingi dünastia keisrist on siia maetud kolmteist.

Õhtul vaba aeg.

Majutus hotellis Howard Johnson Paragon Hotel 4* (www.baochenhotel.com).

---

Õhtul on llisatasu eest võimalik külastada restorani, kus pakutakse kuulsat Pekingi parti.
Enne kui Pekingi part piduroana lauale kantakse, peab ta läbima kuue- kuni seitsmekümne päeva pikkuse ettevalmistusperioodi. Viie-kuuekümne päeva pärast, kui part on saavutanud tubli kolmekilose kaalu, lõpetatakse ta elupäevad. Selleks, et part oleks nauditav mitte ainult keelele, vaid ka silmadele, viiakse praadimisele eelneva neljapäevase ettevalmistusaja jooksul läbi mõned „kosmeetilised korrektuurid”. Naha kortsude silumiseks puhutakse pardi naha ja liha vahele õhku. Nii ei muutu part mitte ainult „nägusamaks”, vaid praadimisel ka kirjeldamatult krõbedaks. Pardi suursuguse kahvatuse kiireks korrigeerimiseks hõõrutakse linnu nahka linnasesuhkruga. Sel moel saadud punakaspruunil jumel lastakse seejärel õhu käes taheneda. Enne praadimist täidetakse pardi sisemus õige niiskusastme saavutamiseks kuuma veega. Seda väärtuslikku lindu küpsetatakse ümaras ahjus elaval tulel, mida toidetakse datli-, virsiku- ja pirnipuu puiduga. Eeltoodu on näide sellest, et hiina kokkade jaoks pole ükski toiduvalmistamise protseduur liialt aega ega vaeva nõudev, olgu see nii pikaldane kui tahes. Niipea kui part on valminud, esitleb kokk teda täies suuruses oma külalistele ning lõikab selle nende ees umbes kaheksakümneks kuni sajaks tükiks. Tükid asetatakse vastavale alusele ja süüakse koos erinevate dipikastmete ja pannkookidega. Tavapäraselt toimub Pakingi pardi serveerimine mitmes etapis. Alguses serveeritakse nahk koos suhkru ja küüslaugu kastmega. Seejärel serveeritakse liha pannkookide vahel koos sibulate ja magusa nuudlikastmega. Koos lihaga pakutakse tihti ka erinevaid köögivilju, millest tavalisemad on kurgid ja porgandid.




5.päev | Peking

Hommikusöök hotellis.

VABA PÄEV.




6.päev | Peking - Hangzhou

Hommikusöök hotellis.

Peale hommikusööki sõidame Pekingi raudteejaama Hangzhou kiirrongile G31 väljumisega 08:30 ja Hangzhousse jõuame 13:31.
NB! Vahemaa 1630 km läbitakse 5 tunniga.

Hangzhou on paljude poeetide ja kunstnike poolt ülistatud, Marco Polo hinnangul üks ilusam linn maailmas, mis sai alguse 221a. enne Kristust. Hangzhoule on toonud kuulsust Läänejärv ja selle hingematvalt ilusate vaadetega tutvume romantilisel paadisõidul. Järv on ümbritsetud mägedega ning selles paikneb neli saart. Juba ammustest aegadest on ümber järve ja järvel olevatel saartel arvutu hulk paviljone, terasse, suuri ja väikesi aedu. Lillesadam on saar Läänejärves, kus kasvab üle kahesaja lillesordi ja leidub palju kalatiike. Parim koht lillede nautimiseks saarel on Poengi park, kus paljude lillede seast leiate rohelisi, roosasid ja purpurpunaseid pojenge. Olenevalt aastajast, isegi talvel, võite nautida erinevate lillede lõhna. Kuldkalad on kas punane-kuldsed või hõbeoranzid ja kasvavad 30-40 cm pikkuseks. 326.aastal asutatud Lingyin Si ehk Lingyin tempel asub mägialal nimega „Mäetipp mis lendas kohale“ ning oli kunagi koduks 3000 mungale, kes pidasid palvusi rohkem kui 70 pühakojas. Ka praegu on templikompleks üks suuremaid Hiinas, kus asub 1956 aastal kampripuust raiutud 20 m Buddha kuju. Longjingi ehk Draakonikaevu külas toodetakse Hiina kuulsamat rohelist teed. Külastajatele tutvustatakse teetootmist, käijakse terasspõllul ja nauditakse teed. Teed saab kaasa osta.

Lõunasöök kohalikus restoranis.

Majutus hotellis Cultural Plaza 4*.

---

Õhtul on lisatasu eest võimalik külastada Läänejärve vaatemängulist valgusetendust.




7.päev | Hangzhou - ZhouZhuang - Suzhou

Hommikusöök hotellis.

Edasi kulgeb meie retk Zhouzhuangi, mis on üks kuulsamaid Hiina kanalite linnu ning kunagi õitsev sadam.
Zhouzhuang oli transiitlinn, kust käisid läbi siid, teravili ja keraamika. Linnas on 14 kivisilda, milledest kuulsam on Kaksiksild (ehitatud ajavahemikus 1573-1619) ja mis ületab kahte ristuvat jõge. Veel vanem kui Kaksiksild on Fuan sild, ehitatud 1355 aastal ning mille sillatornidest avaneb suurepärane vaade linnale. Linna vaatamisväärsuste seas külastame Shen'i perekonna residentsi, mille peahoone juurde kuulub 100 tuba ja Zhangi 70 toaga residentsi.

Lõunasöök kohalikus restoranis.

Edasi viib ekskursioon meid Suzhou'sse, kus külastame vanalinna, Tagasihoidliku Administraatori aeda, Siidivabrikut, Suzhou aiad, mis on nagu kaljude, vee, puude ja ehitiste sümfoonia ning milledest mõned on üle tuhande aasta vanad, meelitavad igal aastal siia miljoneid turiste üle maailma.
Suzhoud nimetatakse ka Hiina Veneetsiaks oma arvukate kanalite pärast. Lisaks imeilusatele aedadele (üle 100 aia) tuntakse Suzhoud kallihinnalise siidi ja kuulsate siidikunstnike poolest. Siidivabrik-muuseum on koht, mida peab külastama Hiina reisil. Siin näeme siidi valmistamise 4000 aastast ajalugu ja siidi tootmist tänapäeval. Paljud kasutavad võimalust osta imeilusaid siidimaale, riideid jne.

Peale ekskursioone, transfeer hotelli Holiday Inn Jasmine/Suzhou 4* (või sarnane).




8.päev | Suzhou - Shanghai

Hommikusöök hotellis.

Peale sööki transfeer rongijaama, kus kl 09:58 väljub Shanghai rong G7225 (kohad 2 klassi vagunis).

Shanghaisse saabume juba kl 10:30 ning suundume hotelli Holiday Inn Downtown, 4*.

Väikene puhkepaus, lõunasöök ning sõidame Huangpu jõekruiisile, mis kestab ühe tunni.
Kruiisil Huangpu jõel avaneb teile suurepärane vaade nii suurejoonelise koloniaalarhitektuuriga Bundile, kui ka ultramodernsele Pudongile Huangpu idakaldal. Päeva lõpetame jalutuskäiguga Bund'il. Bund, ka Zhongshan Lu nime all tuntud, on olnud Shanghai sümbol aastasadu. Bund on meelispaik jalutamiseks nii kohalikele kui turistidele igal aastaajal.




9.päev | Shanghai

Hommikusöök hotellis.

Täna alustame Shanghai vaatamisväärsuste tutvumisega.
Yu aia pärliks peetakse 12 meetri kõrgust ja mitme tuhande tonni raskust kollasest kivist ehitatud küngast. Ehitamisel arvestati kivide kuju, struktuuri, jalgradade, kaljude, järsakute ning ojade asukohti ja püüti saavutada täielikku sarnasust looduslikuga.
Chenghuang Miao ehk Shanghai Linna Jumala Tempel on suur templikompleks ja samal ajal ka traditsiooniline kaubandusregioon templi ümber, kus on üle 100 poe ja poekese, millest enamik on ligi 100 aastat vanad. Paljudes Hiina linnades oli kombeks omada templit, mis oli pühendatud mõnele jumalale, kui linna kaitsepühakule. Shanghai tempel pärineb algselt Jinshan Jumala Templist, pühendatud Jinshani või "Kuldmäe" vaimule, saarele, mis asus Shanghai ranniku lähedal.
Shanghai Maailma Kaubanduskeskus sai valmis 2007 aastal ja oli sel ajal maailmas 8-s ning Hiinas 4-s pilvelõhkuja (492m kõrge).

Päeva lõpetame 474 meetri kõrgusel vaateplatvormil, kust avaneb ilusa ilmaga väga ilus vaade Shanghaile.

Majutus hotellis Shanghai Holiday Inn Downtown 4*.




10.päev | Shanghai

Hommikusöök hotellis.

Päeva esimeseks külastuspaigaks on Shanghai muuseum, mis meenutab oma kujult vanaaegset hiina laeva ding ja on 120 000 eksponaadiga üks kõige esinduslikumaid kollektsioone Hiinas.
Nanjingi tänav on 3,4 miili pikkune äritänav, mis algab Bund'ilt ja kus on esindatud üle 600 maailmakuulsa firma. Kaupa ja ajaviidet leidub siin igale maitsele. Huxinting teemaja - Mingi dünastia ajal kaevatud tehisjärv ja järvele ehitatud imeilus paviljon sai kiiresti ülikute ja kaupmeeste kohtumispaigaks. Esteetiliselt kujundatud paviljoni fasaad ja zig-zag'i kujuline paviljoni viiv sild püüavad juba kaugelt tähelepanu. Hiina uskumuse järgi zig-zag hoiab eemal kurje vaime.
Teemajas on 200 kohta ning tee valmistamisel kasutatakse mineraalvett ja ainult hiina parimaid teesorte. Ka tänapäeval armastavad siin teed juua kohalikud ärimehed, ülikud ning teegurmaanid. Sageli toimuvad siin ärikohtumised.

Päeva lõpetame õhtusöögiga restoranis Daijiachun hiina laulu- ja tantsuetenduse saatel.

Majutus hotellis Shanghai Holiday Inn Downtown.4*




11.päev | Shanghai

Hommikusöök hotellis.

VABA PÄEV.

Shanghai oma 23 miljoni elaniku ja pindalaga 6341 km2 jätab unustamatu mulje turistile mitte oma suuruse, vaid ilusate majade, aedade, linna puhtuse ja lahkete inimeste tõttu. Juba ammu enne kommunistide võitu oli Shanghai Hiina kõige arenenum ja suurem linn, olles ühtlasi progressiivse mõtte ja poliitilise elu keskus. Shanghai avas tee moodsale pangandusele, vabale ajakirjandusele ja väliskaubandusele tänu millele kasvas kiiresti linna rikkus ja elanikkond. 1930 aastal elas siin juba 3 miljonit elanikku, nende seas üks selle aja maailma rikkaim, Charlie Soong. Lajal jõeäärsel avenüül, mida hakati kutsuma Bundiks ja Nanjingi tänaval toimus vilgas ehitus euroopa arhitektide plaanide järgi. Ehitati pilvelõhkujaid, panga- ja büroohooneid, kino- ja tantsusaale, pingpongi ja massaasisalonge, millede omanikud olid nii välis- kui hiina rikkurid. Kõige kuulsam tolleaegne meelelahutuskeskus oli Suur Maailm mis oma 6 korruselises hoones pakkus elumõnude nautimist kõikvõimalikul viisil.Seal leidus restorane, kasiinosid, massaasisalonge, jäätisesalonge, lasketiire, mustkunstnikke ja zonglööre. Raha tegi raha.

Majutus hotellis Holiday Inn Downtown 4*.




12.päev | Kojulend

Hommikusöök hotellis.

Transfeer lennujaama.
AY058 Shangai - Helsingi kl 10:05 - 14:20
AY113 Helsingi - Tallinn kl 16:25 - 17:00.



Hind sisaldab:

  • Edasi-tagasi turistklassi lennupileteid Tallinn-Peking ja Shanghai-Tallinn;
  • Rongipiletit kiirrongile Peking - Hangzhou (üle 300km/h)
  • Majutust reisikavas märgitud 4* hotellides koos hommikusöögiga;
  • Reisikavas märgitud toitlustust (H-hommikusöök, L-lõunasöök, Õ-õhtusöök);
  • Ekskursioone vastavalt reisikavale;
  • Sissepääsupileteid ja transfeere;
  • Kohalikud maksud;
  • Kohapealse ingliskeelse giidi teenust;
  • Eestikeelse reisijuhi teenust.

Hind ei sisalda:

  • Hiina viisat;
  • Reisikindlustust;
  • Jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile.