Oled unistanud reisist Hiinasse? Ringreisid.ee aitab Sul selle unistuse teoks teha, sest Hiina on riik, mida peab oma silmaga nägema!

Pakume elamusterohket kultuurireisi Hiina uusaastapidustustele, mille keskel on võimalik osa saada üle 4000 aasta vanustest traditsioonidest ning tutvuda eheda kohaliku kultuuri ja kommete eripäraga. 

Lisaks pöörasele karnevalile ja ilutulestikule, mida suudab sellises mastaabis vaid Hiina rahvas pakkuda, oleme Sinu ülejäänud aja planeerinud mõnusalt, et näeksid, kogeksid, tunneksid ja koguksid uusi emotsioone ja mälestusi ilma, et ise millegi pärast muretsema peaksid. Meie organiseerime, Sina tule lihtsalt reisile!

 

Uue aasta vastuvõtmise kombed on hiinlastele väga olulised ja kõigel on sümboolne eesmärk. Uuele aastale eelneval päeval tehakse suurpuhastus, mis sümboliseerib kõige ebameeldiva ja ka halva õnne hävitamist.

Vana-aasta viimasel õhtul toimub pidulik õhtusöök perekonnaringis, kusjuures kokku saadakse vanima pereliikme juures. Õhtusöögil pakutakse peamiselt roogasid kalast ja kanast, aga ka pardist ja sealihast, lisaks süüakse klimpe, pikki nuudleid, meloni-, kõrvitsa- või päevalilleseemneid, apelsine, mandariine ning magusaid hõrgutisi nagu nian gao kook. Kala, mis sümboliseerib küllust ja edukust, ei tohi süüa lõpuni, siis jagub küllust edasi igasse aastasse. Pikad nuudlid sümboliseerivad pikka iga, ümarad klimbid hõbemünte ning apelsinid ja mandariinid head õnne. Uusaastatoidud peavad olema eelnevalt valmis, sest sel päeval nugade kasutamist ja tule tegemist toidu valmistamiseks peetakse halvaks endeks.

Uue aasta hommikul soovivad lapsed oma vanematele õnnelikku uut aastat ning head tervist ja saavad vastu punased ümbrikud, milles on raha. Vana traditsiooni kohaselt on raha summa väga tähtis ja see peab olema kindlasti paarisarv.

Uue aasta vastuvõtmisel  on riided alati punased, sest see ajab eemale halva õnne ja kurjad vaimud. Riietutakse pealaest jalatallani uutesse riietesse, mis sümboliseerib uut algust.

Punase värvi kohta räägitakse järgmist legendi: Vanasti algas uus aasta alati võitlusega, sest iga uue aasta esimesel hommikul tuli külla koletis, kes röövis koduloomi, vilja ja isegi külaelanikke, aga eriti meeldisid talle lapsed. Enda kaitseks hakkasid külaelanikud uue aasta eelõhtul panema uste taha toitusid lootuses, et siis koletis ei ründa. Ükskord jooksis üks lapsuke majast välja, aga koletis ehmus ja pages. Lapsuke kandis punaseid rõivaid ja külaelanikele sai selgeks, et kuri koletis kardab punast värvi. Siitpeale saigi alguse punase, kui kaitsevärvi traditsioon aasta esimesel päeval. Lisaks sellele tähistab punane värv hiinlaste jaoks rõõmu, tublidust, tõde, siirust ja õitsengut ning küllust.

Uue aasta esimesel päeval pannakse kõik koristustarbed kappi, sest vastasel juhul pühid ära oma uue aasta õnne. Kodu kaunistatakse punaste laternate, vimplite ning muu säärasega. Sära, hiilgust ja silmatorkavust lisatakse kuldse värviga. Talismane pannakse kindlasti ka välisukse juurde ja mõnel pool värvitakse välisuksed värskelt punaseks. Kaunistamisel kasutatakse palju lilli, kusjuures ploomiõied sümboliseerivad õnne, krüsanteemid pikaealisust ja nartsissid jõukust.

Uue aasta esimesel päeval käiakse külas ja peamiselt viiakse kaasa külakosti, milleks on punase kaunistustega koogid, mitmesugused maiustused ja puuviljad, milledest eelistatuimad on jällegi apelsinid ja mandariinid, kuid mitte kunagi pirnid. Tehakse ka väiksemaid kingitusi, mis on pakitud punasesse karbikesse või paberisse.


OLULINE INFO

Lisainfo

Hiinas on aeg Eestiga võrreldes +6 tundi.
Hiina jüään kurss on 1 EUR = ~10 CNY. Kurss on muutuv.

Viisa ja reisidokumendid

Hiina reisil on ainus kehtiv reisidokument pass. Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud pärast reisi lõppu) ja et passis oleks vähemalt 2 vaba lehte. Pass, 1 foto (värviline, 3x4) ja töökoha garantiikiri (inglise keeles, täpsem info allpool) palume tuua ESTAIR'i kassasse 2 kuud enne reisi. Saatkond nõuab sageli veel lisadokumente.

Viisa ankeedile ootame reisija allkirja. Soovi korral on võimalik viisa ankeeti välja printida ja allkirjastatult meile toimetada (ankeet tuleks kindlasti trükkida ühe lehe mõlemale poolele, mitte kahele eraldi lehele).
 
Garantiikiri esitada firma blanketil, allkirjastatud ja firma templiga. Ingliskeelses garantiikirjas peab olema firma nimi, millega firma tegeleb, töötaja/taotleja ees- ja perekonnanimi, reisi kuupäevad ning kinnitus, et töökoht säilib reisi vältel ja peale reisilt naasmist. 
Õpilase garantiikiri õppeasutusest peab kinnitama, et isik saab jätkata õpinguid samas õppeasutuses peale reisilt naasmist.

Pensionäri või mittetöötava inimese puhul palume lisada viimase 3 kuu ingliskeelne pangakonto väljavõte (kui pangakontol on olemas piisavad rahalised vahendid) või garantiikiri isikult, kes katab taotleja kulud Hiinas ning tema töökoha garantiikiri.

Lennuinfo

Lennud toimuvad FINNAIR'i liinilendudega.
Lennu ajal toitlustustatakse Helsingi - Peking ja Shanghai - Helsingi lendudel sooja einega ning suupistetega. Karastusjoogid, mahlad, õlu ja vein on antud lendude ajal tasuta. Juhul, kui Teil on menüü osas erisoove (taimetoit, gluteenivaba jne.), siis sellest palume teavitada meid hiljemalt 48 tundi enne väljalendu.

Lubatud pagasimäär on käsipagas kuni 8 kg ning 1 registreeritav pagas kuni 23 kg. Käsipagasisse on lubatud kaasa võtta ka 1 väiksem kott/ese, kuid käsipagasi kogukaal on maksimum 8 kg. Käsipagasi maksimum mõõdud võivad olla 56cmx45cmx25cm ning 40cmx30cmx15cm ja registreeritava pagasi maksimum mõõdud võivad olla kombineeritult 158cm.

Ilm

NB! Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Palume tutvuda ESTAIR'i reisitingimustega.

 

MEELDEJÄÄVAID ELAMUSI!


Päev 1 | Tallinn – Helsingi – Peking | kolmapäev

Reisiseltskonna kogunemine kaks tundi enne väljalendu Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis ESTAIR'i kassa juures, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid.

Väljalend Tallinnast FINNAIRi lennuga kl 14:45 (Helsingisse jõuame juba kl 15:25) ning Helsingist väljub kl 18:10 lend Pekingisse.

NB! Palume kontrollida Tallinna lennujaamas kogunemise ja lennuki väljumise aega vahetult enne reisi!




Päev 2 | Keisrite Suvepalee, Taevatempel | neljapäev

Saabume Pekingisse kl 07:50 varahommikul.

Vastuvõtt Pekingi lennujaamas ning sõit (õhkkonditsioneeriga) privaatbussiga ekskursioonile.

Hiina suurim tempel paikneb 267 hektarises müüriga ümbritsetud pargis ja algselt ehitati see usutalituse läbiviimise paigaks keisrile, keda peeti Taeva Pojaks.
Taevatempel on suurejooneline ja värviline, kus Quing ja Ming dünastiad ohverdasid taevale ja palvetasid rikkaliku saagi eest. Tempel ehitati 1406 – 1420 Yongle keisri ajal.
Ülalt vaadates on tempel ümmargune ja asub nelinurksel alusel, mis sümbooliseerib taevast (ümmargune) ja maad (nelinurkne). Ka pargi põhjapoolne müür on poolkaare kujuline (taevas) ja lõunapoolne nelinurkne (maa), seepärast oli peamine sissekäik parki läbi lõunavärava. 1998.a. anti taevatempel UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Hutong'id ehk kõrvaltänavad toovad esile vana Pekingi võlud. Kuna eluasemeid hakkas Pekingis nappima, ehitati suurtesse sisehoovidesse maju juurde, millede müüridest tekkisid hutong'id. Enamik majadest kuulusid kunagi riigiametnikele ja jõukale klassile, praegu on need riigiomandis. 
Hutongi tuur algab jalutuskäiguga mööda Hutongi iidseid alleesid ja jätkub mööda imeilusa Houhai järve kallast.

Keisrite Suvepaleesse, mis asub ~20 km kaugusel kesklinnast.
Suvepalee (UNESCO maailmapärand) on üks Pekingi suurimaid turismiatraktsioone, mille muinasjutulik pisimaailm peidab endas Hiina erilist arhitektuuri ja aiakunsti ning mis pakub silmailu igal aastaajal.

Peale ekskursiooni toimub transfeer 4* hotelli Beijing GuanTong JianHui Hotel.

Päevakava:

  • 10:30 - 12:00 - Taevatempel
  • 12:00 - 14:30 - jalutame mööda Pekingi kitsaid vanalinna tänavaid - Hutonge ning õpime valmistama ehedaid Hiina pelmeene
  • 14:30 - 15:30 - lõunasöök
  • 15:30 - 17:30 -  Keisrite Suvepalee
  • 18:00 - hotelli



Päev 3 | Suur Hiina müür, Vaimude tee, Hiina uusaastaõhtusöök | reede

Hommikusöök hotellis ning seejärel toimub ekskursioon Hiina müürile. 

Võimsa Hiina müüri (UNESCO kultuuripärand) kogupikkuseks loetakse pärast 2009. aasta arheoloogilisi avastusi 8851,8 km. Müür on 9 meetrit kõrge, ülaosas 5,5 meetrit lai ning varustatud müüripealse tee, väravate, kantside ja vahitornidega.
Müüri ehitamisest võttis osa üle miljoni inimese. Peale kaitseotstarbe kasutati müüri transportimaks inimesi ja sõjariistu ning tornid, mis asetsesid müüril, olid kui majakad, kust saadeti suitsu abil signaale vaenlase ilmumisest või liikumisest.

Pärastlõunal on kavas külastada Vaimude teed. Vaimude tee on kiviplaatidest lai allee, mida ääristavad erinevate loomade ja müütiliste olendite kujud ning mis valmis üle 500 aasta tagasi.

Õhtul naudime spetsiaalset Hiina uusaasta menüüd, mis sisaldab loomulikult ka kuulsat Pekingi parti. Hiina kombekohaselt saadetakse vana aasta ära tagasihoidlikuma paugutamisega ning uut aastat võetakse vastu uhke kärtsu ja mürtsuga.

Ka kõigile grupiliikmetele jagatakse ilutulestikku, millega vana aasta ära saata ning uus vastu võtta. Hiina rahvas usub, et mida uhkemad on paugud, seda rohkem on uuel aastal õnne ning edu äris ja põllumajanduses.

Päevakava:

  • 09:30 - 11:30 -  Suur Hiina müür
  • 12:00 - 13:00 - Vaimude tee
  • 15:00 - Ilutulestik
  • 17:00 - Uusaastaõhtusöök (menüüs Pekingi part)



Päev 4 | Taevase Rahu väljak, Keelatud linn, templilaat, kohaliku perekonna külastus, hiina koka õpetus, hiina uusaasta toitude valmistamine | laupäev

Hommikusöök hotellis.

Peale hommikusööki külastame Taevase Rahu väljakut, mis on maailma suurim väljak, kuhu mahub korraga miljon inimest ja kus asub Mao Zedongi mausoleum.
Mao Zedong (1893–1976) oli üks 20. sajandi suurimaid diktaatoreid, kes juhtis ligemale nelikümmend aastat Hiina Rahvavabariiki, seistes Hiina Kommunistliku Partei eesotsas.

Peale jalutuskäiku ja tutvumist Taevase Rahu Väljaku vaatamisväärsustega, külastame giidi juhtimisel Keelatud Linna, mille nimi tuleneb sellest, et 500 aasta vältel, kui siin elasid ja valitsesid Mingi ja Qingi dünastia keisrid, oli lihtrahval sissepääs keelatud.

Keelatud Linna pindala on 72 hektarit ja seda ehitati 14 aastat ning valmis 1420 aastal. Suur nelinurksete punaste müüride ja kollaste katusekividega linnak, oma 9999 tuhande ruumi, paljude templite ja pühakodadega, suurte väljakute ja grandioossete treppide, paleede kullasära ning lummavate värvikombinatsioonidega, väärib imetlust ja pakub naudingut arhitektuuri, värvide kooskõla, proportsioonide ja ilu poolest.

Külastame ka templilaata, kus saab näha värvilisi ja säravaid traditsioonilisi etendusi ning draakonite ja lõvide pöörast tantsu. Pakutakse erinevaid rahvuslikke suveniire ja hiina suupisteid.

Edasi oleme oodatud külla kohalikule perekonnale, kus enne õhtusööki toimub põnev kiirkursus, mille käigus valmistame ise hiina uusaasta klimpe.

Transfeer privaatbussiga õhtusele rongile Suzhou’sse. Rong väljub kl  19:22 ja jõuab Suzhousse varahommikul kl 06:34.

Päevakava: 

  • 10:00 - 12:00 - Taevase Rahu väljak
  • 12:30 - 14:00 - Templilaat
  • 14:30 - 16:00 - Vaba aeg ostlemiseks
  • 17:00 - 18:00 - varajane õhtusöök
  • 19:22 - 06:34 - Õhtune rong Suzhou’sse



Päev 5 | Suzhou: Lingering aed, Siidivabrik, Paadisõit Grand kanalil | pühapäev

Raudteejaamast sõidame otse hotelli, kus sööme hommikusöögi.

Päeva alustame ekskursiooniga maalilisse aeda, mis on üks neljast kõige ilusamast aiast Hiinas. Lingering (UNESCO kultuuripärand) aed on ehitatud 1593. aastal ning on jagatud neljaks osaks. Lingering, nagu teisedki Suzhou aiad, on kaljude, vee, puude ja ehitiste sümfoonia, mis  meelitab igal aastal oma ilu nautima miljoneid turiste üle maailma. Suzhoud nimetatakse oma arvukate kanalite pärast Hiina Veneetsiaks.

Lisaks imeilusatele aedadele (üle 100 aia) tuntakse Suzhoud kallihinnalise siidi ja kuulsate siidikunstnike poolest. Siidivabrik-muuseum on koht, mida peab kindlasti külastama. Tutvume ajalooga ning uurime, kust siid tuleb ja mida sellest valmistatakse. Huvilistel on võimalus osta kaasa imeilusaid siidimaale, riideid, siiditekke jne.

Enne õhtusööki toimub paadisõit Grand kanalil.

Majutus 4* hotellis Holiday Inn Express Suzhou (New District).

Päevakava: 

  • 06:34 -  Saabumine Suzhou’sse
  • 08:00 - 09:00 - hommikusöök hotellis
  • 10:00 - 11:30 - Lingering aed
  • 12:30 - 14:00 - Registreerimine hotelli
  • 14:30 - 15:00 - Siidivabrik 
  • 17:00 - 17:30 - Paadisõit Grand kanalil
  • 18:00 - Õhtusöök



Päev 6 | Suzhou - Hangzhou: Linying buddha tempel, Tee aed | esmaspäev

Hangzhou on paljude poeetide ja kunstnike poolt ülistatud, Marco Polo hinnangul üks ilusamaid linnu maailmas, mis sai alguse 221a. enne Kristust.
Hangzhoule on toonud kuulsust Läänejärv ja selle uskumatult kauniste vaadetega ümbrus.

326 aastal asutatud Lingyin Si ehk Linyin tempel asub mägialal nimega "Mäetipp, mis lendas kohale" ning oli kunagi koduks 3000 mungale, kes pidasid palvusi rohkem kui 70 pühakojas.

Ka praegu on templikompleks üks suuremaid Hiinas, kus asub 1956. aastal kampripuust raiutud 20 m Buddha kuju.

Budism on nr 1 religioon Hiinas ja väga palju Hiina inimesi usuvad, et parim aeg  paluda Buddha’lt edu, tervist, majanduslikku õitsengut kogu perele on Hiina uue aasta festivali ajal.

Longjingi ehk Draakonikaevu külas toodetakse Hiina kuulsamat rohelist teed. Külastajatele tutvustatakse kuidas toimub tee tootmine, käime terrasspõllul ja naudime teed. 

Majutus 4* hotellis Good Fortune SSAW Bontique Hotel.

Päevakava:

  • 09:00 - 11:00 - Privaatbussiga Hangzhousse
  • 12:00 - 14:00 - Külastame Linying buddha templit  
  • 15:00 - 16:30 - Tee aia külastus
  • 17:30 - Õhtusöök kohalikus restoranis



Päev 7 | Hangzhou - Shanghai: Taiji võimlemine, Xixi Rahvuspark ja paadisõit | teisipäev

Kohe hommikul suundume parki, et näha ja õppida Hiinast pärinevat terviseliikumist Taiji’d.
Taiji põhimõtted on kooskõlas mitmete Hiina filosoofiatega nagu taoism ja konfutsianism. See iidne sisemine võitluskunst vähendab stressi, parandab füüsilist vormi, keskendumisvõimet ja üldist heaolu. Taiji  stiil on oma aeglaste ja sujuvate liigutuste tõttu omandanud ülemaailmse populaarsuse tervisevõimlemisena, mida on sobilik ning jõukohane harrastada igas vanuses meestel kui naistel.

Peale seda suundume Lehvikute vabrikusse, kus toodetakse lehvikuid erinevatest materjalidest umbes 2000 erineva disainiga. Siin toodetakse kõige väiksemaid ja kõige suuremaid lehvikuid maailmas. Kõige kuulsamad on mustast paberist tehtud lehvikud “Three Stars”, mis on saanud palju rahvusvahelisi auhindu.

Olles tutvunud ja imetlenud oma ala parimate meistrite käe all valminud lehvikuid, on meie kord meistrite juhendamisel lehviku valmistamises kätt proovida. 
NB! Lehvik leiutati Hiinas!

Pärast 1,5 tunnist bussisõitu jõuame Wuzheni - linna, mida peetakse Hiina kõige traditsioonilisemaks nn “veelinnaks”. Kaunitel looklevatel kanalitel on aeg justkui seisma jäänud. Kohalik elanikkond ajab oma igapäevaseid asju paadikestega kanalitel liigeldes ning tunneb kindlasti uhkust oma viljaka maa ning üle 6000 aastase ajaloo üle.

Peale linnatuuri ühineme kohalike elanike banketiga ning meil on võimalus õppida valmistama Hiina uusaasta riisikooke.

Peale banketti sõidame bussiga Shanghaisse.

Majutus 4* hotellis Holiday Inn Exress Shanghai Gongkang.

Päevakava:

  • 08:00 - 09:00 - Taiji harjutamine ja õppimine Läänejärve ümbruses
  • 09:30 - 14:00 - Xixi Rahvuspargi külastus, paadisõit ja seejärel lõunasöök
  • 14:30 - 17:00 - Bussisõit Shanghai’sse



Päev 8 | Shanghai: Yu aed, Yu turg, Linna jumala tempel, Shanghai muuseum, Bund, Nanjing tänav | kolmapäev

Hommikusöök.
Peale hommikusööki suundume ekskursioonile Yu aeda ja Yu turule ning seejärel Bundile.

Nii vanalinn oma teemajade ja basaariga, kui ka Yu aed varjupakkuvate lehtlate, sädelevate tiikide, kaljude ja jasmiinidega, on Shanghais ühed turistide meelispaigad. 20 000 ruutmeetrise pindalaga Yu aed on ehitatud 1559. aastal rikka riigiametniku poolt oma vanematele  ja on ainuke nii vana aed Shanghais. Yu aia pärliks peetakse 12 meetri kõrgust mitme tuhande tonni raskust kollasest kivist ehitatud küngast ning 300 aasta vanust draakonit meenutavat glütsiinia hiina rippuba.

Shanghai muuseum meenutab kujult vanaaegset hiina laeva ding’i ja oma 120 000 kunstiteosega on üks kõige esinduslikumaid kollektsioone Hiinas.

Läänekaldal olev Bund ja idakaldal olev Pudong on ilus pilt minevikust ja ülimodernsest olevikust. Shanghai oma 24 miljoni elaniku ja 6341 km2 jätab unustamatu mulje turistile mitte ainult oma suuruse, vaid ka ilusate aedade, linna puhtuse ja lahkete inimeste tõttu.

Päevakava:

  • 09:00 - 11:30 - Yu aed ja Linna jumala tempel
  • 12:30 - 16:30 - Bund, Nanjing Road ja Shanghai Muuseum
  • 17:30 - Õhtusöök



Päev 9 | Hüvasti Shanghai! | neljapäev

Hommikusöök.

Peale hommikusööki kl 07:00 transfeer lennujaama.

AY 088  lend Shanghaist 10:20  – saabumine Helsingisse 14:20 
AY1023 lend Helsingist 16:25 – saabumine Tallinnasse 17:00



Hind sisaldab

  • lendu Finnairi liinilendudega Tallinn - Helsingi - Peking ja Shanghai - Helsingi - Tallinn (toitlustamine lennukis)
  • lennujaamamaksud. NB! Lennujaamamaksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
  • 2 ööd Pekingi hotellis Beijing GuanTong JianHui Hotel, (2-in. toad), 2 hommikusööki
  • 1 öö Suzhous, 4* hotellis Holiday Inn Express Suzhou (New District), (2-in. toad), 1 hommikusöök
  • 1 öö Hangzhous, 4* hotellis Good Fortune SSAW Bontique Hotel, (2-in. toad), 1 hommikusöök
  • 2 ööd Shanghais, 4* hotellis Holiday Inn Exress Shanghai Gongkang, (2-in. toad), 2 hommikusööki
  • 1 lõunasööki
  • 6 õhtusööki
  • Rongipilet Peking - Suzhou koos majutusega 4-kohalistes pehmes kupeedes
  • Kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile
  • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule)
  • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel
  • kohaliku inglisekeelse reisiesindaja teenused

Lisakulud

  • Hiina viisa vormistamine 70 €. Palume tutvuda viisainfoga siit.
  • Maalt lahkumise maks u. 12 USD (tasutakse kohapeal)
  • Jootraha giidile, bussijuhtidele ja kohvrikandjatele

Lisatasu eest võimalik

  • Tervisekindlustus, mille maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif), reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus.