Martti Kalda
Reisijuht

Martti Kalda

Idaamade spets

Namaste. Tere tulemast Indiasse.

India Kuldne kolmnurk on nime saanud erakordse kultuurilise ning ajaloolise rikkuse poolest, mis igal kolmest linnast maailmale pakkuda on. Pealinn Delhi, mis on aastasadade vältel olnud mitmete impeeriumide poliitiline ja rahanduslik süda. Mughal'i impeeriumi aegne keskus Agra, kus asub UNESCO Maailmapärandite nimekirja kantud imeline Taj Mahal. Ja Jaipur, Rajastahani (ka Radþastan; hindi keeles 'kuningamaa') ajalooline pealinn oma vanaaegsete ehitiste ning põnevate turgudega. India pakub paeluvat kultuuri ning erutavaid seiklusi. Parim aeg Indiat külastada on oktoobrist veebruarini, kus temperatuur on mitte nii kuum ning vihma hooaja järgne loodus on õites ning roheline.

Namaste. Tere tulemast Indiasse.

India Kuldse kolmnurga reisi tipphetked:
- Agra - Taj Mahal, Punane kindlus jne.; 
- Jaipur - Amber'i kindlus, keskaegne observatoorium, Tuulte palee ja palju muud;
- Fatehpur Sikri - Akbar Suure poolt loodud hüljatud linn;
- Delhi - ekskurseerime rikshadega, jalutame ajaloos, kaupleme turul.

India Kuldne kolmnurk on nime saanud erakordse kultuurilise ning ajaloolise rikkuse poolest, mis igal kolmest linnast maailmale pakkuda on. Pealinn Delhi, mis on aastasadade vältel olnud mitmete impeeriumide poliitiline ja rahanduslik süda. Mughal'i impeeriumi aegne keskus Agra, kus asub UNESCO Maailmapärandite nimekirja kantud imeline Taj Mahal. Ja Jaipur, Rajastahani (ka Radþastan; hindi keeles 'kuningamaa') ajalooline pealinn oma vanaaegsete ehitiste ning põnevate turgudega. India pakub paeluvat kultuuri ning erutavaid seiklusi. Parim aeg Indiat külastada on oktoobrist veebruarini, kus temperatuur on mitte nii kuum ning vihma hooaja järgne loodus on õites ning roheline.

Reisi jooksul pakub India oma külastajatele mitmeid erinevaid palesid. Iga linn on unikaalne. Agras, Armastuse Linnas, asub kolmnurga peamine vaatamisväärsus, seitsmes maailmaime Taj Mahal. Imperaator Shah Jahan'i poolt 1631.aastal oma naise mälestuseks ehitatud, igavest armastust sümboliseeriva, kolossaalse valgest marmorist mausoleumi ilu on raske sõnades kirjeldada. Lisaks on Agra põhiliste vaatamisväärsuste hulgas Agra kindlus-palee ning hüljatud linn Fatehpur Sikri (kunagine Mughal'i impeeriumi pealinn).
Agra turgudelt leiab väga erinevaid vääriskividega kaetuid ehteid, marmorist meeneid, käsitöö vaipu, nahast esemeid.

Jaipur, suursugune Rajastahani osariigi pealinn (tuntud ka kui Roosa linn) kutsub turiste linna uudistama mitmete tähelepanuväärsete objektidega. India esimene teadlikult projekteeritud linn loodi 1727.aastal.
Linna Palee, Hawa Mahal, Nahargarh'i kindlus, Amber'i kindlus ja palee ning mitmed teised ajaloolised templid ja hooned on kõik ahhetama panevad ning mälestustes püsivat kohta omavad. Jantar Mantar'i observatooriumis on eksponeeritud 14 imepärast keskaja seadet, millega mõõdeti aega ning jälgiti kosmost. Jaipur on ühtlasi ka ostlejate paradiis, kus poodides ja turgudel on võimalik soetada väga laia valikut ilusaid ehteid, vääriskive, keraamikat, kangaid, vürtse jne.

18 milj. elanikuga India pealinn Delhi tervitab külastajaid väga mitmekülgse ajaloo ja rikka kultuuripärandiga. Ligi 12-st väikelinnast koosnev Delhi jaguneb vanaks ja uuemaks Delhiks. Kitsad, looklevad vana Delhi tänavad on täis vanaaja arhitektuuri ja keskajast tegutsevaid bazaare, kus elu näib olevat peatunud aastasadu tagasi. Uue Delhi arhitektuuri suurimaks mõjutajaks oli Briti impeerium, mis kuulutas Delhi India pealinnaks alles 1931.aastal. Moderne Delhi on hoo sisse saanud aga alles 2000-ndatel ning praeguseks on metropolis kõrvuti ultramoodsad klaashooned ning ajaloolised templid. Delhi vaatamisväärsuste loetelu on pikk, kuid kindlasti on peamiste hulgas näiteks Punane kindlus, Jama Masjid, Qutab Minar, Chandni Chowk, Lotus'e tempel, India Värav, Gandhi Smriti, Humayun'i hauakompleks jne.


OLULINE INFO

Üldinfo

Indias on aeg Eestiga võrreldes +3,5 tundi.
India ruupia kurss on 1 EUR = 70 ruupiat, kurss on muutuv.
Parim aeg külastamiseks külastada Indiat on oktoobrist märtsini, kui vihmaperiood on möödas, loodus on õide puhkenud ja temperatuurid on meeldivalt suvised.

Viisa ja reisidokumendid

Eesti Vabariigi kodanikele on Indiasse reisimiseks vajalik viisa. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast Indiasse saabumise kuupäeva ja passis peab olema vähemalt kaks kõrvuti vaba lehekülge viisa vormistamiseks.
Viisa jaoks palume tuua pass ja 1 foto (värviline, passifoto mõõtudes 4 x 5 cm, heledal taustal) 1 kuu! enne reisi, meie Tallinna lennujaama piletikassasse. Võib saata ka skaneeritud passi koopia (PDF formaat, 10KB-300KB) ja skaneeritud koopia fotost (JPEG formaat, 10KB-1MB).
Ankeedi täitmiseks palume anda meile teada järgmised andmed: kodune aadress ja indeks, sünnilinn, haridus, ametikoht, töökoha aadress ja asutuse nimi, isa nimi, ema nimi, nende sünnikoht/linn ja kodakondsus, juhul kui nimi on muutunud - eelmine nimi.

Muu info

Indias on kombeks jätta kohalikele giididele ja bussijuhtidele jootraha, kokku võiks arvestada u 25 EUR.
Mosheedesse ei tohi siseneda jalanõudega – need jäetakse väljapoole ning pärast on sobilik valvurile jätta jootraha umbes 10 INR. Soovitame kaasa võtta vähe paksema tallaga sokid, millega oleks mugav templites jalutada.
Soovitame ka konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstidega. Vajalikku informatsiooni saab ka www.tervisekaitse.ee.
Sovitavate vaktsiinide kohta saab lähemat infot reisimeditsiini keskusest ja www.reisivaktsiinid.ee.
Erinevate hindade kohta leiate lähemat infot siit.

Lennuinfo

Lennud toimuvad FINNAIR'i liinilendudega.
Lennu ajal toitlustustatakse Helsingi-Delhi-Helsingi lendudel sooja einega ning suupistetega. Karastusjoogid, mahlad, õlu ja vein on antud lendude ajal tasuta. Juhul, kui Teil on menüü osas erisoove (taimetoit, gluteenivaba jne.), siis sellest palume teavitada meid hiljemalt 48 tundi enne väljalendu.

Lubatud pagasimäär on käsipagas kuni 8 kg ning 1 registreeritav pagas kuni 23 kg. Käsipagasisse on lubatud kaasa võtta ka 1 väiksem kott/ese, kuid käsipagasi kogukaal on maksimum 8 kg. Käsipagasi maksimum mõõdud võivad olla 56cmx45cmx25cm ning 40cmx30cmx15cm ja registreeritava pagasi maksimum mõõdud võivad olla kombineeritult 158cm.

NB! Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Palume tutvuda ESTAIR'i reisitingimustega.

 

MEELDEJÄÄVAID ELAMUSI! 


1.päev | TALLINN - HELSINGI - DELHI

Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis ESTAIR'i piletikassa juures, kus jagatakse kõigile reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Enne reisi palume kontrollida üle reisi väljumise kellaaeg.
2.päev | DELHI - AGRA

Delhisse saabume kl 06:35.

Vastuvõtt lennujaamas ning alustame ~3 tunnist (190 km) bussisõitu Agrasse, kus majutatakse meid hotelli.

Hilisel pealelõunal külastame Agra kindlust, mille vallikraavi kohal kerkivad punasest liivakivist kindlusemüürid, mis looklevad bastionite vahel ümbritsedes moguli valitsejate ülevat linna. Sealt leiame palju muinasjutulisi paleesid ning kaks kaunist mošeed. Agra kindluse kujundas ja ehitas Akbar 1565AD. Kõige muljetavaldavamad kindluse osad on Dewan-e-Am, kus troonil istudes imperaator oma alluvatega suhtles ning Dewan-e-Khas'is, kus võõrustati kõrgeid välismaiseid külalisi. Poja poolt troonilt tõugatud šahh Jahan veetis oma viimased päevad kindluses vangistuses.

Agra kindluse paviljonidest avaneb vaade Taj Mahalile ning kõrvalvoolavale Yamuna jõele.

Kõrghetked: Moti Masjid (Pearl Mosque), Jahangir Mahal, Diwan-i-Khas, Diwan-i-Am, Macchi Bhawan, Nagina Masjid, Meena Bazar, Sheesh Mahal and Musamman Burj).

Ööbimine Agra Clarks Shiraz hotellis**** (2-in. toas), või sarnases.
3.päev | AGRA - FATEHPUR SIKRI - JAIPUR

Hommikusöök hotellis. Hommikusöögi järel koguneme hotelli fuajees.

Täna on programmis Taj Mahal, mis on India moslemi kunsti kalliskivi ning maailmapärandi üks vaimustavamaid meistriteoseid. Taj Mahal'is on suurepäraselt kokku sulanud erinevate arhitektuuride stiilid, mille tulemuseks on üks kaasaegse maailma ime ja kaunimaid ehitisi maailmas. Taj Mahal on ehitatud 17.sajandil šahh Jahan'i naise mälestuseks, mille ehitamisel kasutati üle 20000 Prantsuse, Türgi, Pärsia ja Itaalia spetsialisti. Ehitus kestis 22 aastat ja ehitusmaterjali kohaletoomiseks kasutati 1000 elevanti. Siia on tema soovil maetud ka šahh Jahan ise.

Peale ekskursiooni sõidame hotelli, võtame oma asjad ja jätkame sõitu 37km kaugusel asuvasse Fatehpur Sikri (Võidu Linn), mis on vana mahajäetud mogulite dünastia pealinn. Linna ehitusmaterjaliks on kasutatud punast liivakivi Saint Salim Chisti auks, kes ennustas keiser Akbar'ile kolme poja sündi. Linna ühtses arhitektuuristiilis püstitatud monumentide ja templite kompleksi kuulub ka üks India suuremaid mošeesid Džama Masjid, kuhu mahub kuni 10 000 usklikku.

Pärast ekskursiooni transfeer hotelli.

Kõrghetked: Taj Mahal, Džama Masjid.

Ööbime Holiday Inn **** (2-in.toad), või sarnases.
4.päev | JAIPUR

Hommikusöök hotellis. Seejärel läheme avastama Roosat Linna ning teeme ekskursiooni linnast väljas asuvasse Amber'i kindlusse, mis on tuntud Hindu kunsti elementide poolest.

Suurte vallide, paljude väravate ja sillutatud teedega kindlusest avaneb vaade Maota järvele. Kindlus on ehitatud punasest liivakivist ja marmorist. Ligitõmbaval ja luksuslikul paleel on neli korrust ja igal korrusel on oma sisehoov.
Sukh Niwas palees hoitakse jahedust kunstlikult loodud tuulega, mis suunatakse üle jaheda veekaskaadi ja seejärel jahutatud õhk suunatakase paleesse.
Pakutakse ka võimalust sõita elevandi seljas uhkelt kindlusse (kui on võimalik).

Meelispaigad selfimiseks on Hawa Mahal ja Tuulte palee taustal. Paleed on ehitatud kuninglike leedidele selleks, et jälgida märkamatult kuninglikke paraade.

Edasi külastame Jaipur'i südames asuvat Linna paleed, mis on tuntud suurepärase sümbioosina Rajasthani and Mughal'i arhitektuurist. Mitte kaugel asuv Jantar Mantar'i Keskmuuseum on kõige suurem viiest ehitatud observatooriumist, mis ehitati Sawai Jai Singh poolt.

Õhtul võib külastada Bapu bažaari.

Jaipuri vanalinna nimetatakse Roosaks Linnaks, sest aastal 1883, kui linna oli saabumas inglise prints Albert, värviti kõik majad roosaks. See jäigi siiani traditsiooniks.

Õhtul sõidame hotelli ja ööbime samas hotellis Holiday Inn **** (2-in.toad), või sarnases.

Kõrghetked: Amber'i kindlus, elevandisõit (kui võimalik), imeilusad paleed.
5.päev | JAIPUR - DELHI

Peale hommikusööki sõidame bussiga Delhi'sse.
Majutus The Hans hotellis**** (2-in.toad), või sarnases.

Müüriga ümbritsetud Delhi vanalinnas on Punane Fort (india rahva sümbol) ja Jama Masjidi (üks suuremaid Indias) mošee, mis keset labürintjaid tänavaid tekitavad ruumitunde ja äratavad ilumeele. Vanalinnast lõuna pool paikneb laiade, hästi kujundatud puiesteedega New Delhi, mille on ehitanud britid ja kus tegutsevad koloniaalajast pärit hoonetes ka tänapäeva India valitsusasutused ja parlament. Humayuni mausoleum on kaunis näide varasest moguli arhitektuurist ja toob esile hästitoimivad elemendid – madalad ehitised, kõrgete võlvidga sissepääsud, sibulakujulised kuplid ja traditsioonilised aiad.

Pärast mausoleumi külastamist saab uudistada aias rohetavaid muruplatse ja restaureeritud veesüsteeme. Tihti võib siin kohata tagasihoidlikke indialastest paare, kes hoiavad teineteisel arglikult käest kinni neemi-, tamarindi- ja arjuunapuude all.
6.päev | DELHI

Peale hommikusööki läheme tervepäeva ekskursioonile Delhi vanalinna, kus külastame Raj Ghat'i, paika, kus tuhastati Mahatma Gandhi.

Sõidame jalgrattarikšadega läbi Delhi vanalinna, tutvume Jama Masjidi mošeega, möödume Punasest kindlusest ja suundume Uus Delhi'sse, möödudes India väravast, presidendi residentsist ehk Rashtrapati Bhawan'ist, parlamendi hoonest ja teistest valitsushoonetest.

Edasi jätkub ekskursioon Humayun'i mausoleumi, tutvume Qutab minaretiga (73m kõrge), India väravaga ja Akshardham templiga.

Majutus The Hans **** hotellis.

Kõrghetked: Akshardham tempel, Punane Fort, Jama Masjidi, Humayuni mausoleum.
7.päev | KOJULEND

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama.

Lend AY122 Delhi - Helsingi kl 10:40 - 14:45
lend AY1023 Helsingi - Tallinn kl 16:25 - 17:00Hind sisaldab:

 • Lendu Finnairi liinilendudega Tallinn-Helsingi-Delhi-Helsingi-Tallinn, toitlustamine lennukis (Käibemaksu ja lennujaamamaksud detsember 2016 seisuga.). NB! Lennujaamamaksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • 1 öö Agras Clarks Shiraz hotellis**** (2-in. toad), 1 hommikusööki;
 • 2 ööd Jaipuris Holiday Inn hotellis**** (2-in.toad), 2 hommikusööki;
 • 2 ööd Delhis The Hans hotellis**** (2-in.toad), 2 hommikusööki;
 • 2 buffet lõunasööki (Agra ja Jaipuri hotellide restoranides);
 • 3 kindla menüüga lõunasööki (2 korda Jaipuru kohalikus restoranis ja 1 teel Japurist Delhi’sse);
 • kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile;
 • tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule);
 • jalgrattarikša sõit Delhis;
 • elevandi sõit Amer Forti (kui võimalik);
 • eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel;
 • kohaliku inglisekeelse reisiesindaja teenused.

Lisakulud:

 • India viisa vormistamine. Palume tutvuda viisainfoga https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html, ainult sellelt aadressilt.
 • Jootraha giidile, bussijuhtidele ja kohvrikandjatele.
 • Osade vaatamisväärsuste külastamisel võidakse küsida eraldi tasu pildistamise või/ja filmimise eest.

Lisatasu eest võimalik:

 • Tervisekindlustus, mille maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif), reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus.