Þetta reddast (thet-ta re-dust)
(Kõik saab lõpuks korda! / Ära muretse, kõik laheneb!)

See võrdlemisi väike saareriik Atlandi ookeani põhjaosas pakub külastajatele hingematvalt ilusat loodust ning põnevaid ja meeldejäävaid vaatamisväärsusi.
Saare ilmastik on tihtilugu etteaimamatu, sest lumetorm võib sõrmenipsust päiksepaisteliselt mõnusaks muutuda. Või, kus Atlandi tormine tuul Sind kaasa viib….sõna otseses mõttes ;)

Kohalikel elanikel on ajapikku väljakujunenud ütlus “Þetta reddast”, ehk ümber tõlkides “Kõik saab lõpuks korda!” või “Ära muretse, kõik laheneb!”. Antud sõnapaar iseloomustab Islandi igapäevast elukorraldust üpris hästi, kuna alati tuleb valmis olla kõigeks… ja küll kõik siis ükskord ka laheneb :)

Islandi reis viib meid piki saare lääne- ja lõunakallast, Djúpalónssanduri Mustade Pärlite rannast kuni imelise Jökulsárlón’i jäälaguunini.

8 päeva jooksul külastame regiooni huvitavamaid kohti. Plaan on võtta suhtkoht rahulikult, et jõuaks ikka mälestusi ka salvestada, mitte ainult pilte teha.

Reisi esimese päeva õhtuks jõuame ööbima armsasse väikesesse hotelli Kvika. Tee peale jäävad sellised põnevad vaatamisväärsused nagu Gunnuhveri kuumavee allikad, Geldingadaliri/Fagradalsfjalli vulkaan, Krýsuvíki geotermiline piirkond jne.

Järgmisel hommikul, peale hommikusööki, võtame suuna -  Landmannalaugarisse - võrratu Lõuna-Islandi mägismaale, kus tuulte poolt voolitud värvilistelt rüoliitmägedelt avanevad imekaunid vaated Islandi looduse võlule. Nende unustamatute vaadete kogemuste vahetamisega jõuame õhtuks tagasi hotelli Kvika, kus veedame ka reisi teise öö.

Kolmas päev. Hommikusöök hotellis, kotid bussi ja teele. Liigume ikka edasi ida suunas. Täna on meie esimeseks peatuseks Skogari-nimeline (“Metsa”) küla lähistel kohisev Islandi üks vägevaimaid ja ilusamaid koskesid Skogafoss, mida on hiljem võimalik meenutada igalt tasandilt vaadatuna.

Edasi Dyrhólaeysse. Peatume pangapealsel vaateplatvormil. Siin tasub raskemad esemed endaga kaasa võtta, et tuul ära ei puhuks. Neid, kes tuulest jagu saavad, premeeritakse dramaatiliselt looduskaunite vaadetega Islandi tormisele rannikule.

Päeva teises pooles jätkame mõnusa lühimatkaga Skaftafelli looduskaitsealal. Skaftafell on tähelepanuväärne oma rikkaliku taimestiku poolest, mis kasvab liiva ja liustike vahel, ning hämmastava kontrastse maastiku poolest. Veidralt kaunite basaltsammastega ümbritsetud Svartifoss kosk on kui ulmefilmist. Karm piirkond on tuntud oma fantastiliste pildistamisvõimaluste ja paljude ahhetamapanevate panoraamvaadete poolest. Kuid see pole veel kõik!

Tagasi bussi ja edasi Jökulsárlóni  jäälaguuni suunas. Meid ootab ees amfiibautoga “sõit” jäämägede vahel, kus saatjaks uudishimulikud hülged. Õhtuvärvides laguuni vee värv on veidi salapärane, põhjuseks liustiku magevee ning soolase merevee segunemine.

Eriliselt võluv on ka Teemandirand, kus mustal liival sillerdavad jäätükid tekitavad maagilise vaatepildi. Justkui muinasjutus.

Seikluse kolmanda päeva õhtuks sõidame ööbima hubasesse hotelli Smyrlabjörg (28.08. majutume Höfn linnakese hotellis Höfn). Uhh….reis juba poole peal….alles alustasime ju.

Hommikurutiin sama, söök sisse ja asjad bussi. Eelmisel õhtul jõudsime reisi kõige idapoolsemasse punkti ning nüüd hakkame vaikselt tagasi liikuma Reykjaviki suunas.

Päev täis avastusi ja kogemusi. Lühikene bussisõit ning asume SuperJeep sõidukitega teele liustikumatkale Breiðamerkurjökullile, mis kokku kestab kokku esimese poole päevast. Liikumine aeglane, jõukohane kõigile. Vaated ….. kirjeldamatud. Unustamatu mälestus kogu eluks.

Lõunasöögi ajal võimalus meenuta põnevamaid seikasid.

Päeva teise poole kõrghetkeks võib pidada Reynisfjara musta liiva ranna külastust, kust merepiiril kõrguvate mustade basaltsammastega ranna pilte on terve internet täis. Täna on Sul võimalus ka enda parimaid pildipanga lisasid avalikkusega jagada.

Teel randa teeme peatuse ja külastame Fjaðrárgljúfur kanjoni. Seal avanevat majesteetlikku vaadet on raske sõnadesse panna. Kui seal kohapeal oled, siis mõistad, miks.

Lõpuks jõuame juba tuttavasse hotelli Kvika, kus ka sel ööl majutume.

Viies päev. Hommikusöök. Kotid bussi. Sõit. Kihutame, mõnusas rahulikus tempos, põhja suunas. Teeme läbi nn Kuldse Ringi.

Ehk siis, esimeseks punktiks Geysiri kuumaveegeisrid. Teel kaeme Skálholti katedraali ning külastame Friðheimari kasvuhoonet, mis on kogunud tuntust tomatikasvatuse poolest karmis Islandi kliimas. Lähme vaatame siis järele, kuidas see kõik võimalik on.

Nagu ennist mainitud, saabume siiski lõpuks ka Geysiri kuumaveegeisrite juurde. Ära liiga lähedale astu, kõrvetab! Lõhnab ka. 

Seejärel Gullfoss (Kuldne kosk), üks Islandi ikoonilisemaid koskesid. Põhjusega.

Kuldse ringi lõpetame Þingvelliri rahvuspargi külastusega. UNESCO nimistusse kuuluv rahvuspark on Islandi ajaloos omanud tähtsat rolli. Reisijuht Askur jagab teiega põhjusi, miks see nii on. Jutu taustal avanevad looduskaunid vaated.

äeva tõmbame kokku Reykjaviki linnaekskursiooniga.

Kuues päev, ainult paar veel. Täna tuleb pikem päev. Sõidame Snæfellsnesi poolsaarele.

Peale seljasirutuspausi Borgarnesis jõuame päeva esimese sündmuseni - Bjarnarhöfni haikala töötlemise talu ja muuseum ning - hákarli ehk fermenteeritud hailiha maitsmine. Kel maitsemeeled teravad või tundub liha liiga tummine, siis Islandi traditsiooniline napsjook Brennivín aitab.

Lisaks külastame Snæfellsnesi poolsaarel Djúpalónssanduri vulkaaniliste kivikeste ehk Musta Pärli randa, Arnarstapi pankrannikut ja teisi vaatamisväärsusi.

Enne Reykjavikki teeme jälle seljasirusepausi tuttavas Borgarnesis.

Uus päev. Nädal täis ja sel puhul on hommikupoolik vaba :) Enne keskpäeva koguneme sadamas. Läheme vaalavaatlustuurile.

Islandi läänerannik on teadatuntud peatuspaik küürvaaladele, kääbusvaaladele, delfiinidele ja pringlitele jne. Suure tõenäosusega näeb neid ka antud väljasõidul.

Nädala võtame kokku kuulsas Sinises laguunis (Blue Lagoon). Kohati võib tunduda, et “ülehaibitud” turistikas, kuid tegelikult tasub külastamist. Imepärane loodusime on küll raamitud kommertslikusse vormi, kuid kogemus on see-eest ehe. Lõõgastab nädala jagu reisimist saanud lihased tagasi pehmeks. Boonusena kohalikud looduslikud mudamaskid.

Viimasel päeval on kuni keskpäevani vaba aeg. Kes soovib pikemalt magada, kuna eelmise päeva rammestus annab veel tunda, saab seda teha. Erksamatel võimalus kiire linnatiir teha ja ehk isegi mõned meened kaasa osta.

Ja siis koju!

Nii see 8 päeva meil Islandil möödub. Nii vähemasti on plaanis, kuid eks igal reisil tekib ettenägematuid olukordasid, mis lõpuks siiski lahenduse leiavad ja reisile omakorda nüansse lisavad.

Loodetavasti pakub meie Islandi reis Teile toredaid seiklusi, põnevaid kogemusi ning ülevaid meelenaudinguid.

Þetta reddast.


OLULINE INFO

Lisainfo

Reis on eestikeelne.
Grupi suurus: 10-20 inimest (reis toimub juhul, kui vähemalt 10 reisijat on koos).

Anname parima, et reis toimuks plaanipäraselt, kuid jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi juhul, kui meist sõltumatutel põhjustel on see vajalik või lausa vältimatu (Islandi ilm näiteks võib osutuda mõjuteguriks, mida kahjuks ette ei saa näha).

Islandil on aeg Eestiga võrreldes -3 tundi.
Islani krooni kurss on 1 EUR = ~140 ISK (kurss on muutuv).

 

Reisidokumendid

Islandi reisil on kehtivateks reisidokumentideks ID kaart või pass. Palume kontrollida reisidokumendi kehtivusaega.

Reisi planeerides arvesta, et reisil COVID-19 haigestumise või positiivse testitulemuse korral tuleb haigus läbi põdeda asukohariigis ning jääda isolatsiooni vastavalt asukohariigis kehtestatud korrale. Veendu, et reisile minnes on tehtud COVID-kindlustus, mis katab koroonaviiruse tõttu tekkinud ravi- ja majutuskulud. Kindlasti soovitame teha piisava kattega reisitõrke- ja tervisekindlustuse kogu reisi perioodiks, et vältida võimalikke ootamatusi ja tagada kindlustunne kogu reisi vältel. Soovitame SALVA Kindlustuse reisikindlustust.

Enne reisi tutvu kindlasti sihtriiki sisenemise nõuete ja seal kehtivate (ning transiitlennujaama riigi) piirangutega (Välisministeeriumi Reisi Targalt veebilehel ning Euroopa Liidu portaalis).
Vajaduse korral võta ühendust sihtriigi välisesindusega.
ESTAIR OÜ ei vastuta transiitlennujaama ning sihtriigi reisitingimuste muutumise eest.

 

Lennuinfo

Lennud toimuvad airBaltic liinilendudega edasi-tagasi läbi Riia.
Lendude ajal toimuv toitlustamine ja joogid on lisatasu eest.

Lubatud pagasimäär on käsipagas kuni 8 kg ning 1 registreeritav pagas kuni 23 kg. Käsipagasisse on lubatud kaasa võtta ka 1 väiksem kott/ese, kuid käsipagasi kogukaal on maksimum 8 kg. Käsipagasi maksimum mõõdud võivad olla 56cmx40cmx23cm ning 40cmx30cmx10cm ja registreeritava pagasi maksimum mõõdud võivad olla kombineeritult 158cm.

NB! Enne lendu täpsusta ka maskinõudeid nii lennujaamas, lennukis, sihtriigis.

 

Kliima ja riietumine

Islandi kliima on aastaläbi suhtkoht jahe. Parimad temperatuurid ulatuvad juunis-augustis keskmiselt +10-13 kraadini. Juulikuu kuumimatel päevadel võib isegi +20 soojakraadi olla. Suve lõpul ja septembris muutub taevas pilvisemaks ja tihenevad vihmased ilmad. Päevavalgust jagub augustis-septembris 12-15 tunniks. Septembris esineb öökülmasid.

Riietuse poolelt peab arvestama kõigega. Soe, jahe, tuuline, vihmane. Liustiku jahe õhk vajab septembris kindlasti soojemat aluspesu. Reisile soovitame riietumise osas lähtuda nn "kolme kihilisest" printsiibist. Ehk, aluskiht peaks olema mugav ja hingav, keskmine kiht veidi soojem, kuid kindlasti mugav. Pealmine kiht tuult ja vett hülgav (vihmavarjuga islandil midagi teha ei ole, kuna tuul rapsib selle esimestel hetkedel ribadeks). Kevad-sügisesed matkamiseks mõeldud pikad püksid on hea lahendus. Teksadega saab linna peal jalutada, kuid liustiku kergele matkale või vaala väljasõidule on ebamugavad (eriti, kui niiskem ilm ning märjaks saavad). Kindlasti kindad ja müts ( või/ja puhv ehk torusall).

 

Tasumine

  • 20% reisitasust tuleb tasuda broneerimisel 3 päeva jooksul kinnituseks;
  • Ülejäänu osa reisitasust, koos võimalike lisadega, tuleb tasuda hiljemalt:
    • 1se reisi lõppsumma tasumise tähtaeg on ......;
    • 2se reisi lõppsumma tasumise tähtaeg on .......;
    • 3nda reisi lõppsumma tasumise tähtaeg on ........

 

Tühistamine

  • Kui reisi toimumiseks vajalik minimaalne reisijate arv ei ole koos vastava reisi lõppsumma tasumise tähtajaks, siis vastav reis ei toimu. Sel juhul on mitte toimuvale reisile tasunud reisijal võimalik reis ümber broneerida järgnevale (jõi eelnevale) reisile või kogu reisiraha tagasi saada.
  • Kui reisimine pole augustis-septembris võimalik Covid-19 tõttu, siis reis kas lükatakse edasi või tühistatakse. Viimasel juhul kehtivad reisijatele pakettreisidirektiivist lähtuvad tingimused.
  • Reisi tühistamine reisija enda soovil:
    • Vastavalt reisile: 1se reisi puhul kuni ......; 2se reisi puhul kuni ........ ja 3nda reisi puhul kuni ........ on tühistamistasuks sissemaks, ehk 20% reisitasust;
    • Vastavalt reisile: 1se reisi puhul alates ........; 2se reisi puhul alates ........ ja 3nda reisi puhul alates ........ on trahv 50% reisi reisitasust;
    • Vastavalt reisile: 1se reisi puhul alates ........; 2se reisi puhul alates ........ ja 3nda reisi puhul alates ........ on trahv 75% reisi reisitasust;
    • Vastavalt reisile: 1se reisi puhul alates ........; 2se reisi puhul alates ........ ja 3nda reisi puhul alates ........ on trahv 100% reisi reisitasust.

 

NB! Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

Palume tutvuda ESTAIR'i reisitingimustega.

 

MEELDEJÄÄVAID ELAMUSI!


1.Päev | Reede

Kella 09:00 paiku koguneme Tallinna lennujaamas. Reisijuht jagab viimase info ning registreerime lennule.

Algab meie 8 päevane seiklus, võiks öelda isegi, et omamoodi eksootilisele, Islandile.

Keflaviki lennujaama maandume kella poole kolme paiku päeval. Võtame pagasi ja pakime end bussi, mis toimetab järgneval 7,5 päeval põnevatesse Islandi paikadesse, üle mägede ja läbi orgude, lagedate tuuliste väljade ning .... isegi läbi jõe.

Täna jääb meileavastamiseks pool päeva, kuid selle ajaga jõuame külastada tuuliseid paiku tuliste vaatamisväärsustega.

Viskame pilgu peale hiljuti pursanud vulkaani kivistunud laavale Fagradalsfjall'is. Külastame Krýsuvík'i geotermilist ala, kus muda mulised ning väävel suitseb. Maapind on värviline. Sürreaalne. Justkui teine maailm avaneb sealsel vaatel.

Lõpuks jõuame esimesse mõnusasse peatuspaika hotellis Kvika. Jagame end tubadesse.

Õhtusöök hotellis.




2.Päev | Laupäev

Hommikusöök hotellis. Soovitame hommikusöögilauas kaasa teha mõned võileivad, mida hiljem hea maitsta oleks.

Täna tuleb piisavalt pikk päev bussis, kokku 6-7 tundi. Seeeest on sihtkoht, kuhu täna sõidame, seda igati väärt - Landmannalaugar. Islandi keelne nimetus väga looduskaunile kohale, mida kohati kutsutakse Islandi mägismaa pärliks. 

Tänane riietus peaks olema mugav ja sobima väikeseks jalgsimatkaks. Kasuks tulevad matkajalanõud.
NB! Ja kaasa võiks haarata ka ujumisriided ning käterätiku.
Selle reisi vältel on suureks mugavuseks ja eeliseks mõnus riietus ja liikumiseks sobilikud jalanõud (jalanõud võiksid vett hülgavad või veekindlad olla).

Landmannalaugar on aastasadu tagasi, vulkaanilise tegevuse tagajärjel, tekkinud mägine maastik, kus vahel laiub avar looklev org. Landmannalugarit iseloomustavad värvilised rüoliit mäed, musta värvi karmilt kaljused laavaväljad ning maasoojusest köetud kuumaveeallikad.

Jalutame looklevatel matkaradadel ja imetleme seda looduse poolt loodud värvide paletti. Kel jalad väsinud ning soovib väheke lihaseid lõõgastada, siis nn "rahva ujula" (+36-40 kraadise temperatuuriga veekogu) võimaldab seda ideaalselt.

Enne tagasisõitu kosutame end lõunasöögiga (lisatasu eest).

Õhtuks tagasi hotellis Kvika.

Õhtusöök hotellis.




3.Päev | Pühapäev

Hommikusöök hotellis.

Registreerime hotellist, pakime asjad bussi ja sõidame.

Kolmanda päeva märksõna on vesi. Mitte, et me otseselt vette väheksime, kuid enamus vaatamisväärsustest ning päeva seiklustest on ühel või teisel moel veega seotud.

Esimese peatuse teeme üpris ruttu Skogari nimelise väikese küla juures. Vihmajope selga ja lähme imetleme 60m kõrget Skogafossi koske, mille võimas veemassi müha on kaugele eemale kuulda.
Teravamad jalad jõuavad tõusta mööda nõlva üles, kust avaneb avar vaade. Kose kõrval looklev jalgtee võimaldab koske vaadelda terves hiilguses.

Järgmiseks peatuspaigaks on Dyrhólaey vaateplatvorm. Sellelt tuuliselt pankrannikult on võimalik salvestada postkaardi väärilsi pilte Atlandi ookeani möllavatest lainetest - ebamaine.

Seejärel kosutame keha (lõunasöök lisatasu eest).

Ees ootab jalutuskäik Svartifossi kose (Must kosk) juurde. U. 1,5km pikkusel teekonnal möödume 3 väiksemast kosest, Þjofafoss (Varaste kosk), Hundafoss (Koera kosk) and Magnusarfoss (Magnuse kosk).

Svartifoss asub Skaftafelli looduskaitsealal, Vatnajökulli rahvuspargis. Vatnajökulli rahvuspark on eriline liustike poolest. Siia looklevad 5 liustiku jäised "jõed" (Skeiðarárjökull, Morsárjökull, Skaftafellsjökull, Svínafellsjökull ja Öræfajökull). Svartifossi kauneid basaltambaid arvatakse olevat Islandi ühe sümboli, Reykjavikis asuva Hallgrímskirkja kiriku, inspiratsiooni allikaks. Ei tea, kas see nii päriselt on, kuid sarnasusi leiab.

Päeva viimane seiklus viib meid liustikele aina lähemale. Jökulsarlon'i jäälaguuni vetesse siseneme amfiibautoga. Jääkamakate vahel laveerides läheneme liustiku servani peaaegu käegakatsutavasse kaugusesse. Siin-seal võib näha uudistamas hülgeid.

Kohe siin samas, asub "teemant" rand. Nimepoolest unikaalse ranna mustal liival sillerdavad kristalsed jäätükid jätavad kustumatu meenutuse. Loojuv päike lisab maagiat veelgi.

Tänase öö veedame hotellis Smyrlabjörg.

Õhtusöök hotellis.




4.Päev | Esmaspäev

Uus nädal algab.

Hommikusöök hotellis.

Kõht täis, meel ergas, asume vastu päeva, kuid võibolla isegi terve reisi, Seiklusele.

Lühikese bussisõide järel saabume stardipaika.
Tutvustus ja juhendamine ning istume SuperJeep'idesse (spetsiaalselt Islandi liustiku lumistel nõlvadel liilemiseks ümberehitatud sõiduvahendid) ja "põrutame" Breiðamerkurjökull liustikule.
Fantastiline ja võimas. Jäämassiivi võlu ja ilu näeme nüüd "esimest reast". Liustiku ehe sinine värvus on niivõrd puhas ja puutumatu. Siin näeb looduse jõu vaatemängu ning inimkonna tegude tagajärgi.
Giid tutvustab ajalugu ning arutleb liustike tuleviku üle.
See matk ei ole raske, kuid jääkassid lähevad käiku, et ohutum liigelda oleks. Riietus peaks olema sobilik, ehk pealmine kiht võiks olla vetthülgav või veekindel.

Peale kosutavad matka toimub keha koormamine energiat andvate toiduandidega (lõunasöök lisatasu est).

Päeva teises pooles külastame Fjaðrárgljúfur kanjoni, Reynisfjara musta liiva randa ning Seljandsfoss koske.

Ainult "paari sammu kauguel" sõiduteest peitub 100m kõrgete kaljuseintega Fjaðrárgljúfur kanjon. Paar miljonit aastat tagasi tekkinud kanjoni looklevate seinte vahel voolab Fjaðrá jõgi. Madala veetaseme korral on võimalik jalutada orus, pikki jõekallast. Kuid parimad vaated avanevad ikkagist kanjoni kaljustelt servadelt.

Reynisfjara musta liiva rand on Islandist huvitatunutele kindlasti tuttav vaatepilt, kuna selle ranna jäädvustusi leiab intereti avarustest iga nurga alt võetuna.
Hoiatus! Rannas puhuva tugeva tuulega kaasneb vulkaanilise liiva "tuisk" (tormiste ilmadega enda isiklikku autot rannaparklasse ei pargiks). 
Ka siin kõrguvad rannaliivast kõrged ja sünged basaltsambad, mille otsa turnides julgemad ja osavamad meeldejäävaid fotosid jäädvustada saavad.
Atlandi ookeani möllavad lained, mis eelmisel päeval Dyrhólaey kõrgustest avanesid, on nüüd kõrged ja võimsad.

Ja enne, kui hotelli Kvika jõuame, teeme peatuse Seljandsfoss kose juures.
Islandil on palju koskesid, kuid igaüks on omamoodi ilus. Seljandsfoss kose unikaalsus seisneb võimaluses jalutada massiivse "veekardina" taha. Tunda, kuidas tonnide kaupa vett maha kukub.

Kui aega jääb, teeme teel hotelli äkki veel peatusi.

Majutus juba tuttavas hotellis Kvika.

Õhtusöök hotellis.




5.Päev | Teisipäev

Hommikusöök hotellis.

Täna külastame Kuldse Ringi (Golden Circle) kolme põhilist vaatamisväärsust ning õhtupoolikul teeme Reykjaviki linnaekskursiooni.

Päeva esimene vaatamisväärsus pole teab, mis suur ja üleliia muljetavaldav, kuid ajalugu on pikk. Keriði vulkaanikraater tekkis umbkaudu 3000 aastat tagasi. 55m sügavas augu kaldseinte värvus on tugevast rauda sisaldavast maapinnast tingituna punakas ning augu põhja kaunistab ilusa sinise veega järveke. Kas teeme kaatri juures veidi pikema peatuse või sõidame kohe edasi sõidame, otsustab kohapeal.

Järgmiseks peatuseks oleme valinud Skálholt kiriku. Pealtnäha üsna tavaline kirik omab tähtsat kohta Islandi ajaloos. Kuidas ja miks, seda jutustab teile kohapeal giid.

Friðheimar talu kasvuhoone on samuti kohalik vaatamisväärsus, kus nende igapäevaseks tööks on tomatite kasvatamine Islandi karmis ja üsna pimedas kliimas. Kuulame ja vaatame kohaliku talu tarkusi ning maitseme saadusi.

Islandil leidub lugematul hulgal väiksemaid ja suuremaid koskesid, kuid Gullfoss (Kuldne kosk) on nendest kõigist üks ilusamaid, suuremaid, võimsamaid. Räägitakse, et Gullfossgjúfuri kanjonisse laskuva Gulfossi kosk on oma nime saanud kollakas-kuldsest värvusest, mis päiksepaistel kumab läbi ümbritseva veeauru. Kes teab, kas see tõele vastab, kuid ilusa ilma puhul võib selles ise veenduda. Igatahes on Hvítá jõe kaunis vaatemäng nautimist väärt iga ilmaga.

Olles teinud värskendava jalutuskäigu piki Gulfossi kaljust kallast ning ahminud endasse kõike seda võimast looduse ilu, liigume ringreisiga edasi Kuldse ringi järgmisesse punkti, Geysir kuumaveeallikate juurde. Islandi kuulus Haukuluri geotermiline ala on tuntud rikkalikest mineraalidest värvunud maapinna, kuumaveeallikate, mulisevate mudamülgaste ning kohati hingematva väävli lõhna poolest. Kuid kõige enam tuntakse sealset paika kuumavee keisrite - Geysir ja Strokkur - pärast. Geysir on Euroopa vanim dokumenteeritud geiser ning selle vanuseks arvatakse olevat umbes 10000. Vahetus läheduses paiknev Strokkur on märgatavalt väiksem nendest kahest, kuid tema kuumavee purskab toimuvad üpris tihedalt, mitmeid kordi tunni jooksul.

Nüüd vast aeg keha kosutada ja lõunasöök teha (lisatasu eest).

Kuldse ringi viimaseks suuremaks vaatamisväärsuseks on Þingvellir (Thingvellir) rahvuspark. Islandi esimene rahvuspark rajati 1930 aastal ja kuulub nüüd UNESCO Maailma kultuuri- ja looduspärandi nimekirja. Aastatel 930-1738 kogunes siinsetele aladel Islandi esimene parlament - Althing. Seega võib Thingvelliri rahvuspargi alasid pidada Islandi kultuuri ajaloos väga mõjukaks.
Kuid lisaks tugevale kultuuripärandile on Thingvellir ka geograafiliselt huvitavalt paiknev. Nimelt on Island ainuke riik maakeral, kus võib maapinnal näha Euraasia ja Põhja-Ameerika laama piiri.

Õhtupoolikul jõuame Islandi pealinna Reykjavikki. Regsitreerime hotelli ja väike värskendus.

Seejärel linnaekskursioon.

Öö hotellis Cabin.




6.Päev | Kolmapäev

Hommikuöök hotellis.

Snæfellsnesi poolsaar asub Lääne-Islandil. Tänane päev möödus seal leiduvate looduslike objektide rikkuse ja mitmekesisusega tutvumisel. Just loodusliku mitmekesisuse tõttu nimetatake poolsaart ka "miniatuurseks Islandiks".
Poolsaare keskmeks on Snæfellsjökulli rahvuspark, kus kõrgub sama nime kandev 1446m kõrge vulkaan. Kuid lisaks on see poolsaar koduks koskedele, kivimoodustistele, kaunitele randadele, ajaloolistele küladele ja keerulisele folkloorile.

Külastame Bjarnarhöfni hai muuseumi, kus pererahvas tegeleb Gröönimaa hai liha traditsioonilise ... fermenteerimisega. Haukarl on üks riigi visiitkaarte, mis valmib mädanenud hai liha vinnutamisega. Kuna Gröönimaa hai värske liha on suure karbamiidi ja ammoniaagi sisalduse pärast inimesele mürgine, siis tuleb seda ennem õigel meetodil ning piisavalt kaua töödelda, et kõik mürgid lihast välja läheksid. Lõppsaadusena on toidu maitse üsna "huvitav", kuid koos  kohaliku Brennivín joogiga kannatab vast maitsta.

Nüüd on õige aeg söögile mõelda :) (lõunasöök lisatasu eest).

Kõht täis, meel hea (sai sellega hapuka maitse ka lõpuks suust ära). Liigume edasi.

Ees ootavad poolsaare pärlid Kirkjufell mägi, Djúpalónssandur must rand, vana Aranrstapi kaluriküla ja matkarada Hellnarisse, Gerðubergi kaljud, Búðakirkja must kiri (hea foto mälestus) jne.

Pika päeva õhtuks jõuame tagasi Reykjavikki.

Majutus hotellis Cabin.




7.Päev | Neljapäev

Hommikusöök hotellis.

Tänase päeva veedame veega seotud tegevustega. Esimese poole päevast teeme kaasa vaalavaatluse paadisõidu Algusega Reykjaviki sadamast. Õhtupoolikul külastame kuulsat Blue Lagoon Spa'd (Sinine Laguun).

Hiljemalt lõunaks (reisijuht täpsustab üle) koguneme kokkulepitud kohas (reisijuht täpsustab üle) Reykjaviki sadamakai ääres ning asume vaalavaatlusreisile. Loodetavasti näeme lähedamalt (või kaugemalt) Islandi rannikuvetes paiknevaid vaalilsi. Kääbusvaal, küürvaal jne.on igapäevane nähtus vaalavaatlusreisidel (kuid loomulikult ei saa keegi 100% garanteerida, et vaalad end igal vaalavaatluse väljasõidul end näitaksid). Lisaks erinevad delfiinilised ja mõõkvaalad.

Soojemad riided selga ja veekindlam kiht peale, kuna merel külm tuul ja veepiisad.

Tagasi sadamasse saabudes on vaba aeg einestamiseks (lisatasu eest).

Kella 16:30 paiku koguneme hotelli ees bussi ja sõidame Blue Lagoon nimelisse (Sinine Laguun) kuulsasse geotermilisse spaasse. Kaasa ujumisriided (rätik ja hommikumantel kohapealt). Pärast kosutavalt lõõgastavat vesispaad mineraalsooladerikkas piimjas-sinises vees (laguunis võimalik proovida ka paari, kohalikust naturaalsest toorainest, näomaski) saab, soovikorral, kohalikus restoranis viimast õhtusööki nautida (lisatsu eest).

Seejärel tagasi hotelli Cabin.




8.Päev | Reede

Ja ongi nädal täis ja reisi viimase päeva hommik.

Hommikusöök hotellis.

Varajased ärkajad, kel kotid kokku pakitud, jõuavad kiire tiiru Reykjavikis teha. Veel viimased meened mälestuseks soetada.

Umbes kl 12:00 paiku (reisijuht täpsustab üle) koguneme hotelli ette ja pakime kotid bussi.
Tunnike hiljem pakime kotid bussist maha, täname meie busssjuhti ning registreerime kojulennule.

Kl 15:05 peaks kõikide plaanide kohaselt airBaltiku lend Keflaviki lennujaamast Riia poole väljuma.
Kuigi lend ei ole nii pikk, siis Riiga jõuame kohaliku aja järgi kl 21:45. Poolteist tundi seljasirutusharjutusi ning lühike lend Tallinnasse, kuhu maandume loetud minutid uues päevas.

Ja nii ruttu meie seiklus otsa sai.

Loodetavasti pakub reis põnevaid mälestusi ning soojasid meenutusi pikaks ajaks.

 



Hind sisaldab

  • Edasi-tagasi lendu airBaltic liinilendudega Tallinn - Riia - Keflavik - Riia - Tallinn (turistklassis).
  • Üks ühik käsipagasit (55 × 40 × 23 cm) ja üks ese isiklikuks otstarbeks (30 × 40 × 10 cm) kogukaaluga kuni 8 kg.
  • Üks ühik registreeritud pagasit kogukaaluga kuni 23 kg.
  • Lennujaamamaksud. NB! Lennujaamamaksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
  • Majutust kahekohalises toas koos hommikusöögiga.
  • Ühekohalise toa lisatasu maksmisel majutust üsinda toas.
  • 4 õhtusööki majutusasutuses.
  • Kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile.
  • Amfiibautoga sõitu Jökulsarloni jäälaguunis.
  • Kerget jalgsimatka liustikul koos SupeJeep transfeeriga.
  • Vaalavaatluse paadisõitu Reykjavikist.
  • Premium pakett Blue Lagoon spaas (Sinine lagoon).
  • Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel.

Lisakulud

  • Söögikorrad, mida ei ole reisikavas eraldi välja toodud.
  • Ühekohalises toas majutumise eest rakendub ühekohalise toa lisatasu.
  • Reisikindlustus (maksumuse suurus sõltuvalt vanusest), reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus. Soovitame sõlmida Salva Kindlustuse reisikindlustus, kuna nemad pakuvad COVID-19 kaitset ning kuni miljoni euro suurust katet tervisekindlustusele. Lisaks saab Salva reisikindlustusega Confido Meditsiinikeskuses teha koroonaviiruse testid soodushinnaga kuni 31.12.2022.a.
  • Tasulised sissepääsud, vaatamisväärsused ja tegevused, mida ei ole reisikavas eraldi välja toodud.