RINGREISID.ee kutsub teid osa võtma meeli erutavast ja aukartustäratavast matkast Machu Picchu'le.

Tänapäeval kuulsaks saanud matkarada „Inkade rada“ oli vanasti Machu Picchu'sse viiv kuninglik tee, mille taasavastas läänele 1915. aastal maadeuurija Hiram Bingham.

RINGREISID.ee kutsub teid osa võtma meeli erutavast ja aukartustäratavast matkast Machu Picchu'le.

Tänapäeval kuulsaks saanud matkarada „Inkade rada“ oli vanasti Machu Picchu'sse viiv kuninglik tee, mille taasavastas läänele 1915. aastal maadeuurija Hiram Bingham.
Klassikalise Inkade raja läbimine annab suurepärase matkakogemuse terveks eluks. Inkade rada Machu Picchu'le on Peruu matkaradades  esikohal ja maailma matkaradade nimekirja tipus.
Matkarada lookleb Peruu Andides mööda mägiküladest, läbi orgude ja pilvemetsade, läbi inkade iidsete linnade varemete ja terrasspõldude ning viib teid lõpuks maailmaime Machu Picchu juurde.
Temperatuur ja kliimavööndid  mägedes sõltuvad kõrgusest. Ühel matkapäeval võite kogeda 25 kraadist palavust ning mõni tund hiljem 5-10 kraadist külma.
Inkade rajale lubatakse päevas 500 inimest. Kuna soovijaid on palju, siis tuleb ennast varakult registreerida. Rajale minnes kontrollitakse passi. Rada on ainult ühesuunaline, see tähendab, et matka ei saa alustada Machu Picchu'st.

NB! Enne Inka rajale minemist soovitame aklimatiseeruda kõrgmäestiku tingimustega Cuscos. Häid soovitusi leiate siit: http://www.traveldoctor.co.uk/altitude.htm

OLULINE INFO

Matka kestvus: 4 päeva / 3 ööd
Matka hooaeg: 01.märts 2016 - 31.jaanuar 2017.
Väljumispäevad: igal pühapäeval - kolmapäeval - reedel.
Miinimum osavõtjaid: 2 inimest (maksimum 16 inimest).

Kõrghetked:

 • Suurejoonelised Inkade arheoloogilised kompleksid.
 • Andide rahvaste eluviisid.
 • Imeilusad maastikud,kaunid mäeahelikud, Andide mitmekesine loomastik ja taimestik, erinevad ökosüsteemid.

Soovitame reisile kaasa võtta:

 • mugavad veekindlad matkasaapad,mis võimaluse puhul sissekäidud,
 • matka seljakott reguleeritavate õlarihmade-ja vöörihmaga,
 • tuule- ja vihmakindel jope,
 • fliisist pullover, kihilise struktuuriga, mitte paks ja raske,
 • soe pesu (särk ja püksid),
 • müts ja kindad,
 • nokaga või sirmiga müts päiksekaitseks,
 • päikseprillid,
 • mugav riietus, mis kerge ja kiiresti kuivav (teksad ei ole soovitatavad),
 • puuvillased püksid, pika- ja lühikese varrukatega puuvillase särgid,
 • matkapüksid, piisavalt sokke, sall,
 • tossud, sandaalid või muud mugavad jalanõud,
 • pealamp + patareid,
 • isiklikud tualetitarbed, sealhulgas päikeseblokaator ja kõrge faktoriga päiksekreemid, putukavõrk, huulepalsam, bioloogiliselt lagunev seep ja sampoon, rakuplaastreid, fotoaparaat ja piisavalt salvestusruumi, nuga, arstirohud, mis määratud arsti poolt.

1. päev | Cuzco - Huayllabamba

Esimene matkapäev on suhteliselt kerge ja sobib treeninguks järgmiste päevade jaoks. Reisijaid korjatakse kokku erinevatest hotellidest juba varahommikul ning algab umbes 2,5 tunnine sõit läbi maaliliste linnakeste Chinchero, Urubamba ja Ollantaitambo looduskaunil maastikul matkaraja algusesse.

Cuzco - Machu Picchu raudtee 82. kilomeetri märgi juurest alustate oma teekonda mööda iidset rada Inkade pühapaika, Machu Picchu'le.

Peale Urubamba jõe ületamist  järgite parempoolset rada, mis ronib järsult üles mäkke ja kui olete läbinud väikese mägiküla, hakkavad paistma inkade kindluse (Huillca Raccay) varemed, mis kõrguvad Cucichanca („õnnelik sild“) jõe suudme kohal. Kindlus asus strateegiliselt väga heas kohas, millelt oli suurepäraselt näha nii ülesse kui alla Urubamba orgu ja kontrollida sissepääsu Cusochaca orgu.

Laskumine Cusichasa jõele on suhtelislt lihtne ja aeg ajalt avanevad suurepärased vaated Cordillera Urubamba'le (Urubamba mäeahelik) ja lumega kaetud Veronica (5860m) tipule.
Ees ootavad teid inkade linna varemed Llactapata's. Kunagi oli siin suur inkade linn üle 100 ehitisega, tööliste ja sõdurite majadega ning 5 saunaga. Siinses ilusas inkade pühapaigas naudite lõunasööki inkade moodi.

Llactapata tähendab “ülemine linn“ ketšua keeles. Siinsest  põllumajanduskeskusest varustati Machu Picchu't maisiga, mis oli inkade põhitoiduks.1911 aastal taasavastas Llactapata Hiram Bingham.

Edasi kulgeb matkarada 7 km mööda jõe vasakut kallast väikse Wayllabamba (3000m) külani.
Wayllabamba tähendab ketšua keeles“rohutasandik“. Siia jääme ööbima ning see on viimane koht matkarajal, kust saab osta kaasa jooke ja snacks'e. Mõnedel kaartidel tuntakse seda kohta Patallacta nime all.

Matka tehnilised tingimused:
Maksimum kõrgus: 2954 m
Miinimum kõrgus: 2670 m
Laagri kõrgus: 2954 m
Matka pikkus: 12 km
Ligikaudne matka aeg: 5 – 6 tundi
2. päev | Huayllabamba - Pacaymayo

Tänane 12 kilomeetrine matk paneb teid proovile tõusuga esimesele Warmiwañusca 4200 meetri kõrgusele mäekurule.

Peale tervislikku hommikusööki jätate Wayllabamba seljataha astudes mööda mäkketõusvat rada Llulluchayoc'i jõe vasakul kaldal ja umbes 1 tunni pärast jõuate „Tres Piedres“ (kolm kivi) ja väikese silla juurde, mis viib üle Huayruro jõe. Siin on väike laagripaik ja tualetid. Jõgi on saanud oma nime Huayruro, dekoratiivse puu järgi, mille seemned on punased ja mustad. Huayruro'ks kutsutakse ka siinseid pakikandjaid puna-musta pontšo'de järgi. Vähekese aja pärast möödute kosest ja sisenete pilvemetsa.

Järgnevat 3 tundi matkate läbi tiheda metsa üha ilusama maastiku poole, mis lõpeb Llulluchapampa nimelise aasaga 3680 meetri kõrgusel. Siit edasi kulub umbes 1,5 tundi tõusmaks 4200 meetri kõrgusele Warmiwañusca (surnud naise mäekuru) mäekurule.
Siinsel lõigul saate tunda Andide kõrvetavat päikest ja mida lähemale kurule, seda külmemat tuult. Õnneks kõik katsumused mattuvad rõõmuhõisete alla tipule jõudes.

Laskumine kurult alla mööda oru vasakut külge oru põhja on järsk, kuid mitte raske.

Teine laagriplats ööbimiseks on Pacamayo's.(3600m).
Siin on tualetid.

Maksimum kõrgus: 4226 m
Miinimum kõrgus: 2954 m
Laagri kõrgus: 3500 m
Matka pikkus: 11 km
Ligikaudne matka aeg 6 – 7 tundi
3. päev | Pacaymayo - Wiñaywayna

Tänane matkapäev on looduse poolest kõige vaheldusrikkam.

Peale maitsvat hommikusööki alustate umbes tunni pikkust tõusu Runkuracay varemete suunas. Kunagi asus siin väike ringikujuline kaitseehitis, mis kaitses Pacamayo orgu vaenlaste eest.
Järgneb umbes 45 minutiline mäkketõus, mis viib teid  Abra de Runkuracayle, 4000 meetri kõrgusele mäekurule, kus astute mööda teed, mis on kaetud inkade algupärase sillutisega.
Alustades laskumist mööda kõrgeid astmeid peate olema eriti tähelepanelikud, sest ümbrus on väga ilus ja rada ronib üle kõrgete kivirahnude, mis vahelduvad järsakutega. Umbes 1 tunni pärast jõuate imeilusasse Sayacmarca arheoloogilisse kompleksi, kus näete inkade disainitud kivitreppi.
Sayacmarca ehk „Ligipääsematu linn“ on õige nimi linnale, mis kolmest küljest on piiratud järskude kaljudega.

Peale Sayacmarcaga tutvumist ja selfimist jätkate teed Phuyupatamarca (3800m) suunas. Varsti leiate end tüüpilises pooltroopilises pilvemetsas, kus näete orhideesid, puudel rippuvaid samblaid, puu suuruseid sõnajalgu ja palju erinevaid lilli. Rada läbib ka inkade kaevatud tunnelit. Mõne aja pärast jõuate kolmandale, 3700 m kõrgusele mäekurule, kust avaneb imeilus vaade lumistele mäetippudele, sealhulgas ka Salkantayle (6,180m) ja Veronicale (5,750m).Kurust mõne minuti kaugusel näete muljetavaldavaid Phuyupatamarca'se varemeid.

Phuyupatamarca tähendab „linn pilvedes“. Juurdepääs varemetele kulgeb mööda järsku treppi, möödudes kuuest inka termist, mida arvatavasti kasutati jumalateenistuse rituaalideks.
Laskumine alla toimub jälle mööda inkade tuhande astmega treppi, mis annab põlvedele korraliku koormuse. Edasi jätkate matka läbi pilvemetsa ja umbes 3 tunni pärast jõuate Wiñay Wayna laagrisse, viimasesse laagripaika enne Machu Picchu't.

Wiñay Wayna tähendab ketšua keeles „igavesti noor“ ja nimi on tulnud siin kasvavate roosade orhideede järgi. Siin avaneb võimalus tutvuda hästi säilinud terasspõldudega, samuti inkade majade ja saunade kõrge ehituskunstiga ning nautida kaunist loodust. Arvatavasti asus siin usukeskus, kus sooritati palveränduritele enne Machu Picchu'le saabumist puhastavaid protseduure. 

Maksimum kõrgus: 3974 m
Miinimum kõrgus: 2729 m
Laagri kõrgus: 2650 m
Matka pikkus: 16 km
Ligikaudne matka aeg: 8 tundi
4. päev | Wiñaywayna - Machupicchu – Cuzco

Matkarada Wiñay Wayna ja Machu Picchu vahel on hästi märgistatud ja selle läbimine võtab aega umbes 1,5 tundi.

Täna ärkate koos lindudega ning peale maitsvat hommikusööki võtate suuna läbi pilvemetsa kuulsale Inti Punku'le ehk Päikesevärav'ale, et jõuda enne päikesetõusu kohale. Päikesetõus on siin 05:30 ringis ja esimesed päiksekiired langevad Machu Picchu'le kella 7 paiku hommikul.

Inti Punku'le jõudes avaneb teile esmakordselt vaade majesteetlikule Machu Picchu'le. Peale lühikest matka jõuate kauaoodatud eelpostile, kus teete väljateenitud puhkuse laadides ennast inkade maagilise energiaga.

Machu Picchu'le jõudes  alustate 2 tunnist ekskursiooni giidi saatel. Peale ekskursiooni laskute bussiga Aquas Calientes'e linna, kus on lõunasöök ja seejärel on aeg istuda rongi, mis viib teid Ollantaytambo'sse ning edasi bussiga Cuzco'sse.

Paljud matkajad, kes korra on läbinud Inkade raja, tulevad ikka ja jälle siia tagasi.

Maksimum kõrgus: 2732 m
Miinimum kõrgus: 2400 m
Matka pikkus: 4 km
Ligikaudne matka aeg: 2 tundiHind sisaldab:

 • kakskeelset giidi (hispaania – inglise),
 • Inkade raja piletit,
 • privaattransfeeri Piscacucho'sse, kust matk algab,
 • transfeeri Ollantaytambo'st Püha orgu või Cuzco'sse (4-s päev),
 • transfeeri Machu Picchu'lt Aguas Calientes-se (4-s päev),
 • turismirongi piletit Aquas Calientes -  Ollantaytambo (4-s päev),
 • 3 hommikusööki, 3 äratusteed, 4 snacks'i, 3 lõunat, 3 teejoomist, 3 õhtusööki,
 • filtreeritud ja keedetud vett,
 • peakokka koos abilistega,
 • pakikandjaid hobuste ja muuladega kandmaks matkajate pagasit ja laagri varustust,
 • kogu matkavarustust: Brand North Face tent Four Season Mountain 25; täispuhutav madrats Therm-a-rest; magamiskott -15C; isiklike asjade kott 7kg; söögitelk; koka telk; pesemistelk; sööginõud; esmaabi pakk; hapniku ahutid; sidevahendid: lühilaine raadio.

Hind ei sisalda:

 • jootraha,
 • alkohoolsed joogid,
 • mis ei ole hinnakirjas.