Koht: Peking | Sisaldab: lõunasööki ja transfeere | Kestvus: terve päev

Päeva esimese poole külastate Pekingi külje all paiknevat, Kunming järve kaldal asuvat, 3000 toaga Suvepaleed. Lõunasöögi järel aga Hiina kaunimaks templiks titulleeritud Lama templit.
Päevase ekskursiooni lõpuks juhatab kohalik giid teid mööda kitsaid Pekingi põiktänavaid - Hutonge - tutvustades kohaliku elu põnevaid fakte.

OLULINE INFO

Tingimused:

  1. Ettemakstud summad ei kuulu tagastamisele kliendipoolse tellimuse tühistamisel.
  2. Juhul, kui ekskursioon tühistatakse korraldaja poolt, kuulub kogu ekskursiooni eest tasutud summa tagastamisele.
  3. Juhul, kui ekskursioon tühistatakse seoses ilmastiku oludega, kuuluvad nii ettemakstud sissemaks, kui ka kõik ülejäänud ekskursiooni eest tasutud summad, tagastamisele.
  4. Ekskursioonide täpsed algusajad võivad muutuda. Teid teavitatakse kõikidest võimalikest muudatustest ette.
  5. Ekskursioonide eest tuleb tasuda hiljemalt 7 tööpäeva ennem.

Hommikul, kokkulepitud ajal, ootab hotelli ees transfeer, mis on terve ekskursioonipäeva Teie päralt.

Esimeseks külastuspaigaks on Pekingist 20 km kaugusel asuv Suvepalee. Palee ajalugu algab 1153 aastal, millal üks selle piirkonna valitsejatest ehitas ajutise palee väikese järve (Kunming) kaldale Pudelmäe jalamil. Siinset maastikku võrreldi Hangzhou imeilusa Läänejärve ümbrusega ja arvatavasti seepärast lasi keiser Qianglong ehitada siia praeguse Suvepalee. Ehitus algas 1749 aastal ning 3000 toaga Suvepalee valmis 1764 aastal.
Nagu hiina kultuurile omane on ka siinsetele aedadele ja paleedele antud romantilised nimed nagu Selgete Lainevirrete aed, Pikaealisuse mägi, Igavese Kevade Aed, Täielikku Erksuse Aed jne. Viimane suurem ümberehitus tehti 19 saj. lõpus, keirinna Dowager Cixi valitsemisajal. 1924 aastal sai Suvepaleest avalik park.

Päeval einestate kohalikus Hiina restoranis.

Pekingi kõige kaunimaks templikompleksiks peetavat Laama templit ehitati 17. sajandil. 1744 aastal muudeti tempel kloostriks ning templi viis peapaviljoni on segu hani, mongoli ja tiibeti motiividest. Rahu ja Harmoonia Paleeks tituleeritud Laama templi suurimaks vaatamisväärsuseks on Wanfu paviljonis asuv 17-meetri kõrgune Maitreja kuju, mis on tahutud ühestainsast sandlipuu tükist. Laama tempel on kuulsaimaid Tiibeti buddistlike templeid väljaspool Tiibetit ning suurim Pekingis.

Hutong on tüüpiline Pekingi vanalinna väike tänav, millede tekke algusaastateks loetakse Yuan dünastia valitsemisaega 1271 – 1368 aastatel. Inimesed seadsid oma eluasemed kaevude lähedale, mistõttu hakati tänavaid kutsuma mongolikeelse sõnaga „hottog“ ehk „kaev“. Hutonge on Pekingis tuhandeid, millede pikkus võib olla alates 30 meetrist ja laius 40 sentimeetrist.
Kuigi tänavatele on ajapikku tekkinud arvutul hulgal elektriliine ning muud kaasaegsemat tehnikat, pole hutongid aastasadade jooksul suurt muutunud. Kõik hutongid suunduvad kas põhjast lõunasse või idast läände, sest ehitamisel võeti aluseks feng shui.

Pärast ekskursiooni viib transfeer Teid tagasi hotelli.



Hind sisaldab:

  • Transfeer mugavas, konditsioneeriga minibussis või sõiduautos (Teid võetakse peale ning tuuakse tagasi hotelli). Kui soovite transfeeri lennu- või rongijaamast, siis antud teenus on lisatasu eest
  • Sissepääsupiletid kõikidesse loetletud vaatamisväärsustesse
  • Lõunasöök
  • Professionaalse ingliskeelse giidi teenus
  • Teenustasud

Hind ei sisalda:

  • Isiklikud kulutused
  • Jootraha transfeeri juhile ning giidile
  • Muud kulud, mida pole reisikavas märgitud
  • Kindlustus