Koht: Shanghai | Sisaldab: lõunasööki ja transfeere | Kestvus: terve päev

Päeva kestev ekskursioon annab põgusa ülevaate Shanghai põnevast ajaloost ja ultramoodsest tänapäevast. Metropoli tuntud vaatamisväärsused pakuvad uudistamis- ja avastamisrõõmu kõigile.

OLULINE INFO

Tingimused:

 1. Ettemakstud summad ei kuulu tagastamisele kliendipoolse tellimuse tühistamisel.
 2. Juhul, kui ekskursioon tühistatakse korraldaja poolt, kuulub kogu ekskursiooni eest tasutud summa tagastamisele.
 3. Juhul, kui ekskursioon tühistatakse seoses ilmastiku oludega, kuuluvad nii ettemakstud sissemaks, kui ka kõik ülejäänud ekskursiooni eest tasutud summad, tagastamisele.
 4. Ekskursioonide täpsed algusajad võivad muutuda. Teid teavitatakse kõikidest võimalikest muudatustest ette.
 5. Ekskursioonide eest tuleb tasuda hiljemalt 7 tööpäeva ennem.

Hommikul, kokkulepitud ajal, ootab hotelli ees transfeer, mis on terve ekskursioonipäeva Teie päralt.

Päeva esimeseks külastuseks, 20000 ruutmeetrise pindalaga, on Yu aed. Ehitatud rikka riigiametniku poolt oma vanematele 1559 aastal ja on ainuke nii vana aed Shanghais. Kuigi 19 saj. lõpus palju räsitud ning kahju kannatanud, on aed taastatud oma esialgses hiilguses. Ainukesena Mingide dünastiast säilinud aia pärliks peetakse 3,3 meetri kõrgust ning mitme tonni raskust nefriitkivi, kus on 72 auku. Eriliseks teeb selle kivi aga fakt, et kui ülevalt kivisse vett valada, siis välja voolab vesi kõikidest aukudest.
Aia ehitamisel arvestati kivide kuju, struktuuri, jalgradade, kaljude, järsakute ning ojade asukohti ning püüti saavutada täielikku sarnasust looduslikuga. Siin ringi jalutades püüab teie pilku kindlasti 300 aasta vanune draakonit meenutav glütsiinia (hiina rippuba).

Peale lõunastamist kohalikus Hiina restoranis külastate Nefriitbuda Templit, kus asub nefriidist Buddha kuju ja mis on ühtlasi ka tegutsev buddistide klooster.

Päeva lõpetate jalutuskäiguga Bund'il ja Nanjingi tänaval.
Huangpu jõe paremal kaldal looklev, 1,5 km pikkune Bund on kuulsaimaid maamärke Shanghais. "Arhitektuuri muuseumiks" ristitud promenaad pakub ülevaadet erinevatest stiilidest, milledest enamik hooneid on ehitatud 20 saj. alul.
Nanjing tänavast on tänaseks päevaks kujunenud Hiina tähtsamaid äri- ja kaubandustänavaid, mis on 5,5 km pikk ning mõeldud ainult jalakäijatele. Kuigi 20 saj. alguses oli tänaval ainult 4 kaubamaja, siis nüüdseks on kauplus ja kaubamaju juba üle 600, esindatud pea kõik tuntumad kaubamärgid. Kaupa ja ajaviidet leidub siin igale maitsele.

Nii vanalinn oma teemajade ja bazaariga, Yu aed varjupakkuvate lehtlate, sädelevate tiikide, kaljude ja jasmiinidega on üks turistide meelispaiku Shanghais. Shanghai oma 20 miljoni elaniku ja pindalaga 6341 km2 jätab unustamatu mulje turistile mitte oma suuruse, vaid ilusate majade, aedade, linna puhtuse ja lahkete inimeste tõttu.

Pärast ekskursiooni viib transfeer Teid tagasi hotelli.Hind sisaldab:

 • Transfeer mugavas, konditsioneeriga minibussis või sõiduautos (Teid võetakse peale ning tuuakse tagasi hotelli). Kui soovite transfeeri lennu- või rongijaamast, siis antud teenus on lisatasu eest
 • Sissepääsupiletid kõikidesse loetletud vaatamisväärsustesse
 • Lõunasöök
 • Professionaalse ingliskeelse giidi teenus
 • Teenustasud

Hind ei sisalda:

 • Isiklikud kulutused
 • Jootraha transfeeri juhile ning giidile
 • Muud kulud, mida pole reisikavas märgitud
 • Kindlustus