Küpsiste kasutamine ESTAIR OÜ veebilehtedel ning e-turunduskanalis

 
 

Mis on küpsised?

Küpsis on väike tekstifail, mille veebisait salvestab külastaja arvutisse või mobiilseadmesse, kui veebilehte külastatakse. See võimaldab veebisaidil jätta meelde külastaja toimingud ja eelistused (näiteks kasutajanimi, keel, kirjasuurus ning muud eelistused kuvamisel) teatud ajavahemikuks. Nii ei pea neid iga kord uuesti sisestama, kui veebilehte uuesti külastatakse või lehekülgi sirvitakse. Küpsiste poolt salvestatud info alusel saame efektiivsemalt analüüsida meie veebilehtede kasutusstatistikat, mis omakorda võimaldab teha muudatusi parendamaks kasutusmugavust. Osa küpsistest, mida meie veebilehed ja turunduskanal salvestavad, vajavad selleks külastaja nõusolekut.
Küpsised jagunevad peamiselt seansiküpsisteks ning püsivateks küpsisteks. Jagunemise kriteerumiks on aeg, kui kaua nad külastaja seadmes aktiivsed on. Seansiküpsised kehtivad ainult külastuse vältel, seevastu püsivate küpsiste kehtivusaeg võib kesta mitu aastat ning need "aktiveeritakse" iga järgmisel külastusel (kehtivusperioodi vältel).
 

Millist tüüpi küpsiseid me kasutame?

  • Nn hädavajalikud küpsised, mis on vajalikud veebilehtede korrapäraseks toimimiseks. Sellised küpsised ei salvesta külastajate veebisirvimise ajalugu, mida saaks kasutada turunduslikel eesmärkidel.
  • Nn tehnilised küpsised, mis salvestavad külastajate poolt valitud eelistusi. Sellised küpsised aitavad muuta veebilehed kasutajasõbralikumaks. Tehniliste küpsiste poolt salvestatud info ei sisalda tavaliselt isikuandmeid ega jälgi külastus ajalugu. Samas sisaldavad need piisavalt infot, et võimaldada reklaamijatel teha suunatuid reklaame.
  • Nn statistliseks analüüsiks vajalikud küpsised. Tegemist on kolmandate osapoolte poolt lisatud küpsistega, mis võimaldavad koostada veebilehtede anonüümseid kasutusanalüüse.
  • Nn käitumusharjumusi järgivad küpsised, mis nagu nimigi ütleb, jälgivad külastajate käitumusharjumusi internetis. Selliste küpsiste poolt salvestatud andmete baasil saab külastajale teha suunatud reklaampakkumisi. Ka need küpsised ei salvesta isikuandmeid, kuid samas suudavad kogutud andmete alusel teha suunatuid reklaampakkumisi. Kuidas taolistest küpsistest hoiduda või nendest lahti saada, selle kohta leiate lähemat infot siit: http://www.youronlinechoices.com/ee/
 

Kuidas me küpsiseid kasutame?

Küpsised aitavad meil teenuseid edastada vastavalt külastajate harjumustele ja eelistustele. Näiteks reklaamide asjakohasemaks muutmiseks, kliendi andmete kaitsmiseks jne. Kolmandate osapoolte küpsiseid kasutatakse ka külastajate loendamiseks ning nende kasutusharjumuste fikseerimiseks.
 

Kuidas külastaja saab küpsiste kasutamist hallata?

Külastajal on võimalik piirata või keelata küpsiste seadmesse salvestamist. Seda saab teha kasutatava internetilehitseja seadistuste osas. Samuti on võimalik sealt kustutada juba olemasolevaid küpsiseid.
Tasub tähelepanna, et küpsiste osaline või täielik keelamine võib veebilehtede kasutusmugavust oluliselt piirata või teatud funktsioonide töö katkestada.
 
Erinevate internetilehitsejate küpsiste seadistamise võimalused:
- Google Chrome
- Mozilla Firefox
- Apple Safari
- Internet Explorer
 
Juhul, kui tegemist on kolmandate osapoolte küpsistega, siis infot nende tingimuste ja kasutuse kohta leiab ESTAIR OÜ Privaatsustingimuste p.7 "Kolmandad osapooled" loetletud viidete alt. Samuti leiab abi ja lisainfot: http://www.youronlinechoices.com/ee/.
Külasta täiendava informatsiooni saamiseks ka kodulehte www.aboutcookies.org.
ESTAIR OÜ, Tulika 4, 10613 Tallinn, Eesti, andmekaitse@estair.ee, +372 661 0510