Reisijuhid

Helen Haas
Vahemere & Lähis-Ida piirkonnad

Helen Haas

Helen Haas on kümne aastase töökogemusega professionaalne giid, kes eestlastele peamiselt Vahemere äärseid maid tutvustanud. Helen on lõpetanud Tallinna Ülikooli Aasia kultuuriloo erilala, kus spetsialiseerus türgi keelele ja kultuuriloole.

Teda iseloomustab pidev enesetäiendamine ja sõbralik meel, millega ta oma teadmisi edasi annab.

Töö reisihuvilistega on viinud Iisraeli, Egiptusesse, Tuneesiasse, Marokosse, Itaaliasse, Hispaaniasse, Portugali, Prantsusmaale ja Indiasse.

Türgi filoloogina on tema lemmiksihtkohaks loomulikult Türgi, kuid tema huviorbiidis on kogu Vahemere äärne piirkond ning Lähis-Ida.

Kersti-Triinu Neiman
Ladina-Ameerika, Lõuna-Euroopa, Põhja-Ameerika

Kersti-Triinu Neiman

Kersti-Triinu Neiman on pea veerandsada aastat tutvustanud Eestit välisturistidele ning näidanud eestlastele maailma erinevaid paiku.

Olles romaani keelte filoloog, on ta õppinud ja täiendanud end lisaks Eestile ka Itaalia ja Prantsusmaa ülikoolides.

Aastate jooksul on Kersti-Triinu olnud giidiks reisidel väga paljudesse maailma maadesse.

Teda paeluvad tänasel päeval kõige enam Ladina-Ameerika maad, aga ka Lõuna-Euroopa ja Põhja-Aafrika.

Lisaks giidi ametile on ta töötanud edukalt ajakirjaniku ja psühhoterapeudina, õppinud psühholoogiat ja diplomaatiat.

Tänasel päeval töötab ta põhikohaga psühhoterapeudina, tegeledes päevast-päeva nõustamistööga. Mitmekülgne haridustee ja ulatuslik kogemustepagas inimestega töötamisel on kujundanud temast kõrge eruditsiooniga, hea suhtlemisoskusega ning suure empaatiavõimega sooja inimese.

Tõelise humanitaarina on Kersti-Triinu kursis sihtkohamaade ajaloo, tänapäeva ning ühiskonnakorraldusega. Oma juttu vürtsitab ta huvitavate lugudega sihtkohamaa elu-olust, omaenese pikaajalisest giidipraktikast ja elukogemusest võõrsil.

Reisimine on tema suur kirg ja entusiasmi jagab ta kogu reisiseltskonnale.

Ulve Kärpuk
Itaalia

Ulve Kärpuk

"Itaalias on kõík kas liiga suur, liiga ilus või ulatub liiga kaugele ajalukku."

Elan Igaveses Linnas Roomas ja töötan Itaalia turismi valdkonnas atesteeritud reiside läbiviiana juba 16 aastat.

Mulle siin meeldib. Kuna siin riigis on koos maailma 60 % kultuuriväärtustest, siis Itaalia pinnal on võimalik minuga teha kümneid reise. Iga 100 km järgi leiame ennast justkui uuest riigist.

Mind võlub siinne lihtsus, siinne köök, siinsed inimesed ning kliima.
Mind võlub elada muutuste keskel, mida erinevad reisid Itaalias pakuvad. 

Mulle meeldib süüa teha ja kulinaaria on minu reiside üks osa. Söök kuulub kultuuri juurde.
Ka muusika kuulub kulutuuri juurde ja puhkus ja nautimine.

Itaalias saab nautida. Elu siin tuleb anda edasi nn "omas mahlas".

Et olla, vaadata, jälgida, aru saada ... selleks peab olema aega ja meie ringkäikudel on paiku alati, kus selleks vajalikud minutid teile on kinkida.

Pille Rojo
Hispaania

Pille Rojo

Olen elanud Hispaanias juba 27 aastat ja selle aja jooksul on see omanäoline ja ilus maa ning selle rahvas mulle väga omaseks saanud. Hispaanial on väga pikaajaline ja põnev ajalugu, imeline loodus, ainulaadne kultuuripärand, külluslik gastronoomia ja piirkonniti erinevad inimesed vaid neile iseloomuliku elulaadi ja tavadega. Kõik see on sageli eestlasest reisihuvilisele tundmatu või klišeedega pikitud, sest vaatamata sellele, et statistika andmetel on Hispaania eestlaste jaoks reisimiseks vägagi atraktiivne riik, jääb pilt tavapäraste turismipiirkondade külastamisel sageli ühekülgseks.

Olen oma südameasjaks võtnud, et Hispaaniasse jõudnud kaasmaalastele näidata paiku ja vaatamisväärsusi, mis tavapärastest turismimarsruutidest kõrvale jäävad, sest olen üsna veendunud, et Hispaanial oma mitmekesisuses on reisihuvilisele hoopis rohkem avastamisväärset pakkuda. Erilist rõhku püüan panna ka Hispaania köögi ja veinide tutvustamisele, lisades igasse programmi kindlasti ka mõnede olulisemate kohalike gastronoomiatoodete degusteerimise.

Hispaanias olen elanud Málagas ja Madridis ning giiditööga olen tegelenud periooditi juba 1997. aastast. 

Märt Männik
Boliivia - Tsiili - Argentiina - Lihavõttesaared

Märt Männik

Rändamine on mu hobi ja töö. Olen tänulik, et elu on need mu joaks kokku pannud.

Reisimise pisiku sain lapsepõlves, giiditöö oma keskkooli ajal ja Tartu ülikoolis õppides tuli see elukutse lõplikult mu ellu. Tänu hispaania keele õpingutele tuli pakkumisi Hispaania reisidele, hiljem sain saksa keelt rakendada turistidega Eesti ja Balti riikides rännates. Olen atesteeritud giid mitmes Eesti piirkonnas.

Olen õppinud Tartus ja Hamburgis lingvisitikat, ajalugu ja turismimajandust, sekka semiootikat, pedagoogikat ja giidindust.

15 aasta jooksul olen gruppe saatnud peamiselt Hispaanias ja Prantsusmaal, lisaks Saksamaal ja Lõuna-Ameerikas, on tehtud rattareise ja matkatud metsades ning soodes.

Ajaloohuvilise ja keeleoskajana olen Ladina-Ameerikal kogu aeg silma peal hoidnud ja seal toimuvat jälginud.

Mulle meeldib vahendada, eri kultuure võrrelda, minevikku ja tänapäeva seostada, tõlgendada, lugusid vesta.

Mul on hea meel teid tervitada Ladina-Ameerika reisidel - sel sügisel Argentiina, Tšiili reisil (Arktika hingus ja Okeaania võlud) ning 2019. aastal omapärases Boliivias. Boliiviat söandan eriti soovitada, see on nagu hästi varjatud saladus tuttavamate naabrite seas.

Tere tulemast!

Lea Kreinin
Dubai

Lea Kreinin

Olen õppinud Tartu ja Budapesti ülikoolis soome-ugri keeli (MA) ning Glasgows sotsiaalteadusi (PhD). Pärast seitsetteist aastat võõrsil eesti keele ja kultuuri õpetamist ning laia maailmaga tutvumist tulin Eestisse tagasi. Töötan nüüd Eesti Instituudis ja tutvustan Eestit välismaalastele.

Vabal ajal rändan mööda maailma omapäi – kas lennuki, bussi või jalgrattaga. Olen alati tundnud suurt huvi erinevate kultuuride ja keelte vastu ning töötan giidina juba paarkümmend aastat - minu "seljakotis" on Ungari, Horvaatia, Suurbritannia, Kanada, Prantsusmaa, Aasia ja Araabia poolsaare riigid. Sihtkohtadest eelistan neid maid, kus olen ise elanud ja töötanud. Mulle meeldib giiditöö, sest saan teiega jagada paiku ja nähtusi, mida ise tunnen ja armastan.   

Island

Askur Alas