Koht: Peking | Sisaldab: lõunasööki ja transfeere | Kestvus: terve päev

Terve päeva vältava ekskursiooni jooksul külastate Suurt Hiina Müüri ja Mingi dünastia keisrite hauakambreid ning jalutate pikki Vaimude teed.
Energiat kogute kohalikuks restoranis, Hiina kulinaarseid saavutusi hinnates.

OLULINE INFO

Tingimused:

 1. Ettemakstud summad ei kuulu tagastamisele kliendipoolse tellimuse tühistamisel.
 2. Juhul, kui ekskursioon tühistatakse korraldaja poolt, kuulub kogu ekskursiooni eest tasutud summa tagastamisele.
 3. Juhul, kui ekskursioon tühistatakse seoses ilmastiku oludega, kuuluvad nii ettemakstud sissemaks, kui ka kõik ülejäänud ekskursiooni eest tasutud summad, tagastamisele.
 4. Ekskursioonide täpsed algusajad võivad muutuda. Teid teavitatakse kõikidest võimalikest muudatustest ette.
 5. Ekskursioonide eest tuleb tasuda hiljemalt 7 tööpäeva ennem.

Hommikul, kokkulepitud ajal, ootab hotelli ees transfeer, mis on terve ekskursioonipäeva Teie päralt.

Esimesena külastate Pekingist põhja pool looklevat Suurt Hiina Müüri, iidse Hiina ehitusmeistrite imet. Hiina Müüri mööda saate ronida nii põhja kui lõuna poole, kuid kõrgeimasse tippu (~800m kõrgusele merepinnast) on võimalik sõita ka köisraudteega, kust avaneb imekaunis vaade (köisraudtee pilet ei sisaldu ekskursiooni hinnas).
Üle 5000 km pikkuse müüri ehitamisest võttis osa üle miljoni inimese. Hiina Müüri ehitamist alustati 7 saj. e.m.a. ning jätkus peamiselt kolme dünastia, Qin, Han ning Ming valitsemiste ajal. Peale kaitseotstarbe kasutati müüri transportimaks inimesi ja sõjariistu ning müüri tornid olid kui majakad, kust saadeti suitsu abil signaale vaenlase ilmumisest. Nagu räägitakse, kasutati suitsu tegemisel huntide väljaheiteid.

Päeval einestate Hiina restoranis.

Pärastlõunal külastate Pekingist 50 km põhja pool asuvat Mingi dünastia keisrite hauakambreid. Kuueteistkümnest Mingi dünastia keisrist on siia maetud kolmteist. Surnuaia pindala ulatub 40 ruutkilomeetrini ning on mägedega piiratud kolmest küljest. Lisaks 13 keisrile on siia maetud mitmeid keisrinnasid, konkubiine, printse jne.
Mingide dünastia valitses Hiinas aastatel 1368 kuni 1644, kokku 276 aastat. Esimesena 13-st keisrist maeti mauseleomide kompleksi keiser Zhu Di ning viimasena keiser Sizong Zhu Youjian, kes ennast 1644.aastal üles poos.

Haudadekompleksi vahel lookleb 7 km pikkune Vaimude tee, mis on ääristatud 36 müstiliste olendite, loomade, sõdurite ja ametnike kivikujudega. Arvati, et tee juhatab surnud keisrite hinged taevasse.
Esialgselt ehitati tee ainult keiser Zhu Di hauakambrini, kuid hiljem kerkisid mõlemale poole teed teisedki mauseleomid ning hauakambrid ja seega kujunes Vaimude teest kõigi 13 keisri hauakambrini viiv tee.

Pärast ekskursiooni Ming keisrite kompleksis viib transfeer Teid tagasi hotelli.Hind sisaldab:

 • Transfeer mugavas, konditsioneeriga minibussis või sõiduautos (Teid võetakse peale ning tuuakse tagasi hotelli). Kui soovite transfeeri lennu- või rongijaamast, siis antud teenus on lisatasu eest
 • Sissepääsupiletid kõikidesse loetletud vaatamisväärsustesse
 • Lõunasöök
 • Professionaalse ingliskeelse giidi teenus
 • Teenustasud

Hind ei sisalda:

 • Isiklikud kulutused
 • Jootraha transfeeri juhile ning giidile
 • Muud kulud, mida pole reisikavas märgitud
 • Kindlustus