Märt Männik
Reisijuht

Märt Männik

Boliivia - Tsiili - Argentiina - Lihavõttesaared

Peruu reis on üks meelierutavam ja muljeterohkem reis. Inkade kõrge kultuur ja selle rahva ahendamata saladused on viinud miljoneid inimesi Peruuse seda nägema ja avastama.

Lisaks inkade kultuuriga tutvumisele saate unustamatud elamused kõrbest,laevasõidust linnusaartele, ilusatest mägilinnadest, väga vanadest aqvaduktidest, mis töötavad tänaseni, soolakaevandustest, vanadest inkade kindlustest jne.

Selle reisi eripäraks on see, et saate osaleda ja teha kaasa mitmesugustel üritustel, mis omakorda aitavad paremini tundma õppida Peruu kombeid ja kööki, samuti tutvustatakse seal maa ajalugu ja kultuuri.

Peruusse saabumise päeval saate ise valmistada Peruu kõige populaarsemat eksootilist kokteili ning ühte kõige olulisemat Peruu rahvusrooga Ceviche.

Kaheksandal päeval võtate osa inka esiisade ehtsast tervendavast rituaalist ja peale rituaali saate panna ennast proovile ketšhua keele lühikursusel, kohaliku mudatelliste tegemisel ja eesli seljas sõitmisel. Üheksandal päeval saate Chinchero õpikojas omandada tekstiilikunstnike juhatusel Andide kudumiskunsti tehnikat. Üks paljudest kõrghetketest on Machu Picchu külastamine. 15 sajandist pärit inkade linna mis on kui kotkapesa 2430 meetri kõrgusel mäel.Igal aastal külastab Machu Picchut miljon inimest. Peruu reisikavas on kasutatud etapiviisilise aklimatiseerumise põhimõtet, mis aitab organismil kohaneda kõrgmäestiku tingimustega ja tagab teile hea enesetunde kogu reisi vältel.

 


1.päev

Kogunemine kaks tundi enne väljalendu Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis ESTAIR'i kassa juures, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid.

Palume kontrollida Tallinna lennujaamas kogunemise ja lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!
2.päev

 

Saabumine Limasse varahommikul.

Vastuvõtt lennujaamas ning transfeer hotelli San Agustin Exclusive. Paar tundi vaba aega kohanemiseks ja oludega tutvumiseks.

Peale väikest puhkust külastame luksuslikke ning moodsaid Lima uuslinnajagusid San Isidros’t ja Miraflores’t, boheemlaslikku ja romantilist linnaosa Barranco’t ning väikesest kalurikülast arenenud rannakuurorti Chorillos’t. Peruuga tutvumist alustame Vaikse ookeani kaldalt ilusa vaatega rannajoonele ja vahutavale Vaiksele ookeanile. Siin ootab meid professionaalne baarimees, kelle õpetusel valmistame Peruu kõige populaarsemat kokteili Pisco Sour’i,mida rikastatakse džungli eksootiliste puuviljadega. Kokteili juurde pakutakse Amazonase gurmee suupisteid. Barranco linnaosas pakutakse Peruu hõrku desserti, õhtusööki naudime kaunilt valgustatud inkade eelses Huaca Pucllana varemetes, mis oli aastatel 100-600.p.Kr. püramiidikujuline uhke tempel. Siin õpime valmistama Ceviche't, ühte Peruu olulisemat rahvusrooga. Kala peab ceviche jaoks olema tõeliselt värske. Peamiselt valmistatakse kalarooga sägaliste hulka kuuluvast dorado’st ja meriahvenast.Kohalikud söövad Ceviche’t lõunaks, mis on päeva tähtsaimaks toidukorraks.. Kala on tükkideks hakitud ja segatud õhukeste punase sibula viiludega ning maitsestatud koriandri, laimi mahla,soola, suhkru ja hakitud vürtsikat tšillit sisaldava marinaadiga. Söömiseks kasutatakse ainult kahvlit.

Seejärel jalutame Ohete sillal Barranco piirkonnas, Kennedy (Miraflores) ja Oliveri pargis.(Isidiro).

Transfeer hotelli San Agustin Exclusive.
3.päev | Lima - Nazca

Hommikusöök hotellis. Seejärel alustame päeva bussisõiduga mööda Vaikse ookeani rannikut Nazca suunas. Teel läbime mitmeid kõrbesid ning oaase. Giid tutvustab meile ranniku rahvaste eluolu ning jutustab muistsetest aegadest. Päeval külastame vapustavaid Ballestase saari, mis paikenevad Peruu suurima ranniku looduskaitseala Paracase aladel. Need kaks kaunist saart on pesitsuspaigaks tuhandetele merilindudele ning merilõvidele. Teel Ballestase saartele näete mäeküljel kuulsat Küünlajalga. Seejärel külastame Pisco linnas veinimõisa. Einestame samas farmis.

Peale lõunat võtame suuna Nazcasse. Teepeal teeme peatuse Vista Alegre veinimõisas.

Õhtuks jõuame Nazcasse, kus majutume hotelli Casa Andina Nasca.
4.päev | Nazca - Arequipa

Hommikusöök hotellis.

Peale hommikusööki on soovijatel võimalik lennata (lisatasu eest) maailmakuulsate Nazca joonte kohal, mis paiknevad väga kuiva Pampa Colorada väljal. Sinna on iidsed Nazca asukad tõmmanud enam kui 800 joont, mis moodustavad 300 geomeetrilist figuuri. Mõned neist on üsna abstraktsed ja mõned jälle väga äratuntavad – ahv, tulnukas, koolibri jne. Peale lõunat kohalikus restoranis võtame ette pika bussisõidu Arequipasse ning teeme vahepeatusi Vaikse ookeani rannikul.

Lisatasu eest: lend Nasca joonte kohal 110€ / in.

Arequipas majutus hotellis San Augustin Posada Del Monasterio.
5.päev | Arequipa

Hommikusöök hotellis.

Sel hommikul alustame programmiga pisut hiljem, sest jõudsime hotelli hilisõhtul või öö hakul.

Kohaneme mäestikuoludega ning keskpäeval alustame tuuri Peruu üheks kaunimaks linnaks peetud Arequipas. Seda linna kutsutakse ka valgeks linnaks. Suundume Santa Catalina kloostrisse, mida nimetatakse ka „linnaks linna sees“, mis paistab silma oma särtsakate ookerpunaste majade, väljakute, lopsaka taimestiku ning mitmekülgse arhitektuuriga. Saame piiluda omaaegsete nunnade elu köögipoolele, külastada nende kambreid ja palvelaid. Seejärel naudime vaateid Arequipa katedraalile ning peaväljakule ja üleval mäel linna kohal imetleme vaadet Peruu ühele maalilisemale vulkaanile – lumise tipuga El Mistile, uurime imelise Jesuiitide La Compania kiriku fassaadi, mida kaunistab külluslik kivipits.

Pärast ekskursiooni toimetab buss meid hotelli San Augustin Posada Del Monasterio. Õhtul vaba aeg Arequipa kesklinnas.
6.päev | Arequipa

Hommikusöök hotellis.

Kohaneme mäestikuoludega ning keskpäeval alustame tuuri Peruu üheks kaunimaks linnaks peetud Arequipas. Seda linna kutsutakse ka “valgeks linnaks”.

Külastame kuulsat vaateplatvormi, kus on näha suurem osa Arequipat ümbritsevatest mägedest – Misti, Chachani ja Pichu Pichu. Uurime Arequipa linna asutaja luksuslikku mõisakompleksi ning 18. sajandist pärit Sabandia kuulust valget veskit "Molino Blanco", mis on nime saanud ehitiste rajamiseks kasutatud valgest vulkaanilisest kivimist. Veskis toimub tootmine 18.sajandist saati samaviisi ka praegu. Imetleme maalilisi orgusid ja põlluterrasse, sest Arequipa ümbrus on väga viljakas ja maaliline ning oluline põllumajanduspiirkond.

Lõunasöök kohalikus restoranis.

Pealelõunal vaba aeg Arequipa linnas.

Pärast ekskursiooni toimetab buss meid hotelli San Augustin Posada Del Monasterio.

Õhtul vaba aeg Arequipa kesklinnas.
7.päev | Arequipa - Cuzco

Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama.

Hommikune lend Arequipast Cuzcosse (LA 2094 AQP – Cusco kl 08:43 – 09:45).

Inkade kunagisest pealinnast sõidame kohe edasi Pühasse orgu, sest Cuzco asub ligi 3500m kõrgusel merepinnast ning aklimatiseerumise mõttes on meil parem liikuda esialgu pisut madalamale.

Pühas orus vaatame inka kindluse varemeid Pisacis, külastame ühte suuremat Peruu turgu – kuulsat Pisac’i turgu, kust on võimalik kaasa osta indiaani käsitööd ning igat masti kohalikke tooteid.

Lõunasöök kohalikus restoranis.

Pärast ekskursiooni transfeer hotelli Augustos hotel Urubamba.
8.päev | Cuzco

Hommikusöök hotellis.

Täna suundume Inkade Püha Orgu Misminay kogukonda kus meid võetakse soojalt vastu pärimusmuusika ja tantsuga. Tutvume Andide rahva elustiiliga ja võtame ise osa inkade esiisade ehtsast tervendavast rituaalist. Helide teadlikul kasutamisel pakub "tervendav heli" keskkonda, mis soodustab inimese eksistentsi füüsiliste, vaimsete, emotsionaalsete või vaimsete aspektide paranemist. Muusika ja rituaal on olnud seotud läbi inimkonna ajaloo, kus nende eesmärgiks on olnud aidata osalejail lõõgastuda, vabastada oma meel, vabaneda alateadvusse takerdunud kujunditest, mis segavad harmoonilist elu. Muusikaga saab mõjutada aju aktiivsust ja organismi biokeemilisi reaktsioone, mis väljenduvad hingamissageduse, südamerütmi, vererõhu ja ainevahetuse muutustes ning lihaspinges, väsimuse ja tähelepanu tasemes.

Füüsilised muutused toimuvad koos muutustega tunnetuses ja emotsioonides. Muusika kuulamist on peetud muusikaravi puhul oluliseks lähtekohaks. Muusika ja tervise seoste uurija David Aldridge'i järgi võibki inimest käsitleda kui interaktsioonis olevate rütmide ja meloodiliste kontuuride harmoonilist kogumit ning muusikateraapiat kui meediumi, mille kaudu säilitatakse või taastatakse sidusus maailmaga.

Pärast rituaalist osavõttu oleme kindlasti rohkem hakanud aru saama Andide elanike eluviisidest ja jätkame koosolemist hilise hommikusöögiga, mille maitsvad hõrgutised valmistasid linnaelanikud kohalikest produktidest.

Peale hommikusööki saame valida ühe põnevast tegevusest: eesliga sõitmine, matkamine Moray vaatepunkti, ketšhua keele lühikursus, kohaliku mudatelliste tegemine või kohaliku tekstiili kudumist.

Tänasel rituaalil kasutatakse Tiibeti kausse,trumme, didgeridoos’ide heli,vibratsiooni ja rahvalaule.
9.päev | Cuzco - Chincheros - Maras - Moray - Ollantaytambo

Hommikusöök hotellis.

Peale hommikusööki külastame maalilist indiaani väikelinna Chincherot, mis on saanud kuulsaks kohalike naiste poolt valmistatud kaunite kudumitega. Kõik kudumid on valmistatud traditsioonilise Andine kudumistehnikaga ja kaunistatud rahvusliku ornamentidega. Täna saame ka näha, kuidas Peruu kohalikud kunstimeistrid ketravad alpaka imepehmest villast lõnga, mis värvitakse samas looduslike värvainetega. Olles tutvunud kohaliku kauni kudumiskunstiga, saame ise seda õpikojas praktiseerida. Samuti külastame antiikse tekstiili ja tehnika näitust.

Kohalikul turul on võimalik soetada värvikirevaid käsitööesemeid. Edasi liigume ilusasse Maras’e külla, kus on kaevandatud inkade aegadest alates maailma parimat soola. Külastame aastasadu rikkust toonud soolakaevandust, mis asub umbes 3000m kõrgusel ja rahvas kutsub seda “soola pannideks”. Seejärel tutvume Moray külaga (3180m) ning selle ümbruses olevate poolringi- ja ringikujuliste terasspõldudega vaatega Urubamba orule, mis kunagi ammu olid inkade maaviljeluse katsealaks.

Päeva lõpuks sõidame Inkade viimasesse kindlusse Ollantaytambo’sse, mis oli ühtlasi usu, militaarse ja põllumajanduse keskuseks. Hästi säilinud kindlus asub mäe kõrgemas osas, kust avaneb suurepärane vaade linna kitsastele tänavatele ja inkaaegsetele kanalitele.Lõuna on kohalikus restoranis.
10.päev | Cuzco - Püha org

Hommikusöök hotellis.

TÄNA ON SEE PÄEV LÕPUKS KÄES - Machu Picchu külastus. Varahommikul sõidame rongiga Aguas Calientesesse, mis on tuntud ka Machu Picchu Pueblo nime all. Sealt sõidame bussiga üles mäkke, kus asub maailmakuulus inkade varjatud linn Macchu Pichu. Teel avanevad meile maalilised vaated Pühast Orust. Veedame enamiku päevast selles imelises paigas, tutvudes 15.-16. sajandi inkade ehituskunsti, elukorralduse, ühiskonnakorralduse, maailmanägemuse ja müstikaga. Machu Picchu asub kõrgel mäekünkal, Urubamba jõe kohal, väga lopsaka vihmametsa keskel, õigemini kõrgema vihmametsa ehk pilvemetsa sees. Kokkulepitud tunnil sõidame tagasi rongijaama ning seejärel rongiga hotelli.

Lõunasöök restoranis.

Transfeer hotelli San Agustin Internacional hotel.
11.päev | Cuzco

Hommikusöök hotellis.

Hommikupool vaba aeg.

Lõuna-Ameerika üks suuremaid turismisihtkohti Cuzco pakub õitsvat Andide kultuuri, monoliitset inkade arhitektuuri ja koloniaalajastu aardeid, mis meelitavad külastajaid igast maailma kaarest. On näha, et inkade hooneid ehitati varasema kultuuri peale. Peale hommikusööki suundume San Cristobal vaateplatvormile, kust avaneb panoraamiline vaade Cuzcole ja saame hea ülevaate linnast. Edasi külastame linna keskel asuvat maalilist San Pedro Market’it.Tutvume linna peaväljakuga, vaatame uhkeid katoliiklikke asutusi nagu peapiiskopi palee, peakatedraal ja Päikesetempel ehk Koricancha'ga. Just siin viisid inkad läbi oma kõige tähtsama rituaalse pidustuse – talvine pööripäev.

Külastame ka kunstnike ja käsitööliste linnaosa San Blas’i. Siin võib leida haruldasi suveniire.

Transfeer hotelli San Agustin Internacional hotel.
12.päev | Cuzco - Lima

Hommikusöök hotellis.

Täna rändame ajas tagasi ning külastame Cusco lähiümbruse kuulsamaid arheoloogilisi vaatamisväärsusi.

Esimesena sõidame Cuscot ümbritsevatele mäeküngastele, kus asub inkade varemetest üks võimsamaid, puuma hambaid meenutav Sacsayhuaman, meie teele jääb ka kunagine ohverduspaik Kenko ja allikaterohke ning omaaegset inka veevärgi korraldust tutvustav Tambomachay. Vahepeale jääb veel Puca Pucara, mida võiks arvatavasti olevat olnud inkade imperaatori ja tema kaaskonna majutuspaigaks, kus tehti puhkepaus raskel teekonnal.

Transfeer lennujaama.

LA2062 20APR CUZ - LIM kl 18:17 - 19:49
13.päev | Lima

Hommikusöök hotellis.

Tänase päeva hommikupoolne ekskursioon tutvustab meile Kuningate linna – Limat. Teeme jalutuskäigu koloniaalaegses linnasüdames tutvudes linna peaväljaku, Presidendi palee, Katedraaliga, Arhibiiskopi palee ja raekojaga.

Naudime vaadet Lima puitarhitektuurile ning puitpitsiga kaunistatud villade rõdudele. Külastame San Francisco kirikut ning kloostrit. Vaatame seal välja pandud koloniaalse maalikunsti paremikku ning kuulsaid katakombe. Külastame ka San Isidro’d ja lõpetame ekskursiooni turistide meelispaigas Mirafloras, kus naudime silmapiiri taha kaduvat okeaani randa. Astume sisse Cordano baari, kus pakutakse Pisco kokteili (hinna sees).

Päeva teise poole ekskursioon tutvustab meile Inkade kulla muuseumi, kus vaatame inkade ja inka-eelsete tsivilisatsioonide taieseid. Muuseumis näeme ka väga ilusat tekstiili ja muljetavaldavat relvade kollektsiooni.

Peale ekskursiooni transfeer lennujaama. Lend koju läbi New Yorgi (vajalik E.S.T.A olemasolu).

LA 530 21APR LIM - JFK kl 23:45 – 08:15+1
AY 006 22APR JFK – HEL kl 15:55 - 07:00+1
AY1013 23APR HEL – TLL kl 10:15 – 10:45

 Reisi hind sisaldab:

 • Kõik programmis märgitud lennud.
 • Majutus programmis märgitud heades 3* hotellides.
 • Transport vastavalt programmile
 • Hommikusöögid.
 • Programmis märgitud toitlustus.
 • Eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega.
 • Eestikeelne reisijuht.
 • Progammiga seotud lisakulutusi ei ole.
 • NB! Lennujaamamaksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.

Reisi hind ei sisalda:

 • Reisikindlustust (Reisikindlustuse maksumus sõltuvalt vanusest; kuni 65 a. ja vanematele on kõrgem tariif), reisitõrkekindlustus, pagasikindlustus.
 • Jootraha kohalikele giididele, autojuhtidele ja restoranis.
 • E.S.T.A't.
 • Varajast ja hilist registreerimist hotelli.
 • Teenust, mis ei ole reisikavas.

NB! Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.